To powinnaś wiedzieć o karmieniu piersią

Młode matki często obawiają się karmienia piersią. Zupełnie niesłusznie, ponieważ mogą to być najpiękniejsze chwile zarówno dla kobiety, jak i jej dziecka. Co powinna wiedzieć młoda mama o karmieniu piersią?

Już na samym początku powinnaś zdać sobie sprawę z tego, że mleko matki jest doskonałym pokarmem dla noworodka. Jest nie tylko odżywcze, ale również bogate w wiele różnych składników mineralnych. To powoduje, że ten rodzaj pokarmu jest w stanie zaspokoić pragnienie nawet największego głodomora. Istotne jest również to, że sam skład mleka cały czas się zmienia i nieustannie dopasuje do potrzeb maleństwa. Aby czerpać radość z tej czynności warto zaopatrzyć się w specjalną odzież do karmienia (https://koszulove.com/136-odziez-do-karmienia-piersia), która znacznie ułatwi cały proces. Duży wybór takich produktów można znaleźć w sklepie internetowym Koszulove.

Pierwsze karmienie

W pierwszej fazie po porodzie matczyny organizm produkuje tzw. siarę, a dopiero później mleko właściwe. Właśnie dlatego tak istotne jest to, aby podać dziecku pierś jak najwcześniej po porodzie, a najlepiej w ciągu pierwszych sześćdziesięciu minut. Ten rodzaj pokarmu można porównać do naturalnego antybiotyku, który znacznie zwiększa nie tylko odporność niemowlaka, ale też ułatwia mu wydalenie smółki, ponieważ działa przeczyszczająco.

Pozycja boczna leżąca

Każde niemowlę już od swoich pierwszych chwil pragnie bliskości. Warto pamiętać o tym, że samo karmienie piersią umożliwia spełnienie tego pragnienia. Dziecko staje się spokojniejsze, czuje się bezpieczniej. Właśnie dlatego warto mieć maleństwo obok siebie zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Pozycja boczna leżąca znacznie ułatwia proces karmienia, szczególnie, kiedy kobieta ma na sobie odpowiednie ubrania do karmienia.

Stymulacja produkcji mleka

Wiele matek decyduje się na karmienie dziecka zawsze wtedy, kiedy jest ono głodne. Jest to dobry zwyczaj, ponieważ samo ssanie mleka z piersi matki jest sposobem na zaspokojenie wspomnianej już potrzeby bliskości. Oprócz tego częste karmienie stymuluje produkcję mleka, co może pozwolić na uniknięcie niemiłych problemów w przyszłości. Dobrym pomysłem jest wstrzymanie się z podawaniem butelki oraz smoczka przez pierwsze cztery tygodnie życia dziecka. Może to także wpłynąć na brak problemów z laktacją.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise
Reklamy
Wakacje w Hiszpanii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles