Toksyczna miłość zatruwa Ci życie? – Przyklej i rzuć!

Dwie strony problemu
Co jednak zrobić, gdy myśli wciąż krążą wokół papierosów, a silna wola okazuje się nie taka silna, jakby nam się wydawało? Każdy, kto próbował rzucić palenie wie, że powodzenie zależy od dwóch czynników. Pierwszy to poradzenie sobie z fizycznym uzależnieniem od nikotyny, a drugi to poradzenie sobie z wyrobionymi nawykami. Głównym objawem tego, że twój organizm jest uzależniony od nikotyny jest tzw. głód nikotynowy.

Nikotyna zawarta w papierosach stymuluje powstawanie receptorów w mózgu. Im więcej wypalonych papierosów, tym więcej receptorów. W czasie rzucania nałogu receptory te wciąż domagają się nikotyny, powodując chęć zapalenia – trudną do pokonania samemu. Łatwiej będzie, korzystając z plastrów lub pastylek NiQuitin, dostarczających zastępczą nikotynę, która zaspokaja receptory, żeby zlikwidować chęć na papierosa. Z czasem liczba receptorów spada, a Palacz uwalnia się od chęci zapalenia papierosa.

Uwalniana z plastrów i pastylek, stopniowo zmniejszana dawka nikotyny, zmniejsza dotkliwość głodu nikotynowego,  pozwala  powstrzymać się od palenia i wyjść z nałogu.

W wyborze odpowiedniego produktu – plastrów bądź pastylek – a także w walce z psychicznym uzależnieniem i nawykami pomoże Indywidualny Plan Rzucenia Palenia dostępny w Internecie na stronie www.niquitin.pl

Dla kogo plastry…
Jeśli chcesz dyskretnej, stosowanej raz na dobę Nikotynowej Terapii Zastępczej – wybierz plastry. Zawarta w plastrach NiQuitin czysta nikotyna stopniowo uwalnia się do organizmu. Możesz zapomnieć zatem o „dawkowaniu” i pozwolić, by to preparat przejął kontrolę nad twoim głodem nikotynowym.

Istotną cechą plastrów NiQuitin jest to, że jako jedyne na rynku działają przez całą dobę, także w nocy ( plastry 16-godzinne odkleja się przed snem). Regularne dostarczanie nikotyny do organizmu, także w trakcie snu, jest niezwykle ważne dla powodzenia  kuracji odwykowej. Noszenie plastra w ciągu nocy chroni bowiem przed porannym głodem nikotynowym. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że ponad połowa palaczy zapala pierwszego papierosa w ciągu 30 minut po przebudzeniu.

Dla kogo pastylki?
Pastylki NiQuitin powstały z myślą o tych, którzy chcą aktywnie kontrolować proces rzucania palenia i sami decydować, w którym momencie w ciągu dnia zastosować preparat. Pastylka pomaga osobie rzucającej palenie szybko poradzić sobie z głodem nikotynowym w chwilach, gdy jest najbardziej intensywny.

Badania farmakokinetyczne pokazują, że pojedyncza pastylka 4 mg uwalnia o 27% więcej nikotyny niż pojedyncza guma do żucia 4 mg. , Pastylki NiQuitin rozpuszczają  się w całości w jamie ustnej i dlatego są zdolne uwolnić całą zawartą w sobie nikotynę, abyś mógł szybko poradzić sobie z najsilniejszym głodem.

Kuracja pastylkami NiQuitin polega na stopniowym redukowaniu ilości przyjmowanych w ciągu dnia pastylek, aż do całkowitego uwolnienia się z nałogu.

Udowodniono klinicznie, że pastylki NiQuitin 4 mg trzykrotnie zwiększają współczynnik szans rzucenia palenia u silnie uzależnionych palaczy.2

Wybór najwłaściwszej dla Ciebie dawki pastylek NiQuitin zależy od czasu, jaki mija od przebudzenia do zapalenia pierwszego papierosa: jeśli pierwszego papierosa zapalasz w przeciągu 30 minut od przebudzenia – stosuj pastylki o dawce 4 mg nikotyny. Jeśli jest to czas dłuższy od pół godziny – wybierz pastylki o dawce 2 mg.

POWODZENIA!!!
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Pastylki NiQuitin zawierają 2 lub 4 miligramy nikotyny. Wytwórca GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o. o.

Okiem dermatologa
Dr n. med. Urszula Kozłowska, specjalista dermatolog

Papieros zdecydowanie nie jest przyjacielem kobiecej urody. Przeciętna palaczka wygląda starzej o 5-10 lat od niepalącej rówieśniczki. Szkodliwe substancje zawarte w dymie papierosowym wpływają także na obniżenie poziomu witaminy A, C i E, które z kolei chronią skórę przed działaniem wolnych rodników, są odpowiedzialne za jej elastyczność a także regenerację.

„Rzucając palenie podarowujemy skórze na nowo szansę na młodyi zdrowy wygląd” – mówi dr n. med. Urszula Kozłowska, specjalista dermatolog –  „Dym tytoniowy niczym bomba ekologiczna osadza na powierzchni skóry bardzo aktywne i niebezpieczne cząsteczki tzw. wolne rodniki. Wolne rodniki w sposób przypadkowy i nieodwracalny, uderzając niczym pociski w co się da (białka, lipidy, kwasy nukleinowe) niszczą w ten sposób wszelkie napotkane w skórze struktury (błony, jądra komórkowe, mitochondria, włókna). Prowadzi to do uszkodzenia komórek bądź ich śmierci. Nic więc dziwnego, że skóra palacza traci zdrowy wygląd – staje się matowa i szara.  Palenie papierosów prowadzi także do utraty funkcji włókien kolagenowych. Przez to skóra palacza traci wygląd adekwatny do wieku biologicznego, szybko pokrywa się siecią płytkich i głębszych zmarszczek. Skóra kobiet  palących, cieńsza od skóry palących mężczyzn, starzeje się dwa razy szybciej. Szacuje się, że pełna regeneracja skóry ze szkód wyrządzonych przez palenie (na ile jest to możliwe w określonym wieku) dokonuje się dopiero po 5 latach od zaprzestania palenia.”

Beata, która przykleiła i rzuciła
Beata Bebak
O tym, że dobrodziejstw płynących z rzucenia palenia najlepiej doświadczyć na własnej skórze, przekonuje znana z telewizyjnej reklamy Beata, która ponad rok temu rozstała się z papierosami. W zeszłym roku w telewizji emitowany był jej videopamiętnik, rejestrujący postępy kuracji. Teraz Beata pokazuje, jakich dodatkowych barw nabrało jej życie po rozstaniu się z toksycznym partnerem.

„Mam wrażenie, że taka terapia, która kończy się sukcesem, powoduje, że zmienia się zupełnie nastawienie do życia. Mam naprawdę więcej czasu dla synka, potrafię skupić się na tym, co robimy, co czytamy; mogę go bez oporu przytulić i nie zastanawiać się, czy nie przeszkadza mu za bardzo zapach z wypalonego przed chwilą papierosa. Mój mąż także dostrzegł zmiany we mnie – wewnętrzny spokój, znaczną poprawę cery, dobrą kondycję, motywację, spontaniczność. To jest super”.

przypisy:
1)  Fragerstrom K. Monaldi Arch Chest Dis 2003; 59:91-94
2)  Shiffman S. et al., Efficacy of Nicotine Lozenge for Smoking Cessation, Arch Intern Med. 2002 Jun 10; 162: 1267-76 (skuteczność sprawdzono po 6, 12, 24  i 52 tygodniach stosowania pastylek) vs. placebo
3)  Choi J. H. et al., Pharmacokinetics of a nicotine polacrilex lozenge, Nicotine &Tobacco Research Vol. 5 (October 2003): 635-644

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *