Top 3 superfoods dla kobiet w ciąży

Termin superfood, czyli w dosłownym tłumaczeniu „superjedzenie”, zrobił w ostatnich latach prawdziwą furorę. Nazwa ta odnosi się do różnych naturalnych produktów spożywczych, które dostarczają organizmowi potężnej dawki witamin, minerałów, antyoksydantów i innych substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Chętnie sięgamy po egzotyczne superfoods, takie jak nasiona chia, jagody goji, awokado czy quinoa, często zapominając o rodzimych produktach, które również są doskonałym źródłem antyoksydantów, witamin i minerałów. Sprawdź, po które polskie superfoods warto sięgać w oczekiwaniu na przyjście maleństwa na świat i dlaczego warto je włączyć do swojego codziennego jadłospisu?

Owoce leśne

Choć z witaminą C kojarzymy zwykle egzotyczne owoce cytrusowe, to nasze rodzime jagody, jeżyny, poziomki czy maliny są jej doskonałym źródłem. Zawierają też mniej cukru niż np. pomarańcze – są więc zdrowsze i mniej kaloryczne niż ich dalecy krewni z zagranicy. Najbardziej wartościowe są w sezonie letnim, ale mrożone również zachowują swoje dobroczynne właściwości. Owoce leśne to idealny dodatek do pożywnego śniadania czy deseru dla kobiety ciężarnej.

Pestki dyni

Zapotrzebowanie na białko w ciąży wzrasta kilkukrotnie. Bogate w proteiny pestki dyni – jedna ich garść to aż 5 g białka – stanowią więc idealną przekąskę dla przyszłych mam. To jednak nie wszystko: okazują się też świetnym źródłem minerałów, jak potas, fosfor czy wapń. Warto więc dodawać je do sałatek, kanapek czy śniadaniowych owsianek.

Kiszone ogórki

Ogórki kiszone, jako produkt fermentowany, zawierają liczne szczepy bakterii kwasu mlekowego, co czyni je naturalnym probiotykiem. Pozwalają więc na uzupełnianie i wspieranie naturalnego mikrobiomu naszych jelit, co dla kobiety w ciąży jest o tyle ważne, że ma istotny wpływ na kształtowanie początków mikrobiomu rozwijającego się w jej brzuchu dziecka. Nie bez powodu ogórki kiszone to jedna z najczęstszych ciążowych zachcianek – organizm dobrze wie, czego mu potrzeba.

Dla wsparcia organizmu – suplementy diety w ciąży

Dodatkowym uzupełnieniem zdrowej i zrównoważonej diety bogatej w superfoods mogą być także suplementy diety. Ginekolodzy, monitorując na bieżąco przebieg ciąży i wyniki badań przyszłej mamy, zalecają im czasem przyjmowanie dopasowanych do ich potrzeb preparatów witaminowych, z kwasem foliowym, a także probiotycznych, takich jak np. Estabiom Pregna.

Estabiom Pregna zawiera przebadane szczepy bakterii probiotycznych – zarówno jelitowych, jak i ginekologicznych. Suplementacja Estabiom Pregna pomaga wspierać mikrobiom przyszłej mamy. Co ważne, Estabiom Pregna został też wzbogacony o witaminę D3.

// Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles