Ubezpieczenie na narty – w drodze i na stoku

Wybierasz się do wyjazdu na narty samodzielnie lub z rodziną? Obrałeś kierunek na malownicze Alpy: włoskie, austriackie, szwajcarskie lub francuskie? Czeka Cię mnóstwo dobrej zabawy i ekscytujące stoki, których nie zapomnisz przez długi czas. Zanim jednak wsiądziesz do samochodu i wyruszysz w stronę gór, wykup odpowiednie ubezpieczenie na narty, by zapewnić sobie ochronę w czasie jazdy autem i na stoku.

Ubezpieczenie na narty – w drodze i na stoku

Ubezpieczenie komunikacyjne na wyjazd na narty

Jeśli na co dzień korzystasz jedynie z obowiązkowego OC, a dodatkowe polisy uważasz za zbędny wydatek i fanaberię, warto, byś rozważył wykupienie ich przynajmniej na czas, w którym będziesz przebywał za granicą. Podróż samochodem do Włoch czy Francji nie będzie krótka, co oznacza, że może Cię spotkać wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zwłaszcza w zimie, gdy niska temperatura doświadcza silnik i inne części samochodu, a śliska nawierzchnia nie sprzyja bezpiecznej jeździe.

Na szczęście nieobowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne, takie jak autocasco czy NNW, możesz wykupić jako polisy krótkoterminowe. Szczególnie wartościowy będzie Assistance, jest to bowiem cały pakiet usług. Możesz liczyć na pomoc medyczną, informacyjną, prawną i techniczną. Auto dozna awarii na środku drogi? Nie będziesz mógł odpalić? Spotka Cię niespodziewany, kilkudniowy postój przerywający zaplanowaną wycieczkę? Ubezpieczyciel zaopiekuje się Tobą i Twoimi bliskimi w każdej z tych sytuacji.

Przeczytaj artykuł: Jak się przygotować do wyjazdu na narty autem?, i zdobądź pełną wiedzę o ubezpieczeniu komunikacyjnym, jakie warto mieć podczas wyjazdu na narty.

Medyczne ubezpieczenie na narty

Bez względu na to, czy dopiero uczysz się jeździsz na nartach, czy jesteś doświadczonym sportowcem testującym zaawansowane techniki zjeżdżania medyczne ubezpieczenie na narty to coś, co absolutnie powinieneś wykupić. Suma ubezpieczenia leczenia za granicą nie powinna być mniejsza niż 30 tysięcy euro, a ochrona ratunkowa nie mniejsza niż 9 tysięcy euro.

Medyczne ubezpieczenie na narty obejmuje wiele sytuacji związanych z utratą zdrowia. Uzyskasz środki na wykupienie leków i środków medycznych, hospitalizację, transport medyczny, wizyty u specjalistów, część zabiegów dentystycznych, operacje w szpitalu, a nawet powrót do kraju, jeśli Twój stan będzie poważny.

Dlaczego warto włączyć OC do ubezpieczenia na narty?

Polisa OC w życiu prywatnym jest częstym składnikiem ubezpieczenia na narty, szczególnie chętnie wybieranym przez osoby wybierające się na zagraniczne stoki. Jeżdżąc wśród innych narciarzy – lepszych i gorszych – nie trudno któregoś wywrócić, popchnąć czy uderzyć kijkiem. Jeśli nic mu się nie stanie, w porządku. Pomyśl jednak, co nastąpi, gdy osoba, z którą się zderzysz, złamie rękę lub połamie narty. Za leczenie lub zakup nowego sprzętu będziesz musiał odpowiedzieć Ty. Czy chcesz poświęcić na to budżet urlopowy?

Wybierz OC w ubezpieczeniu na narty i zapewnij sobie pełną ochronę od odpowiedzialności cywilnej. Za ewentualne leczenie, rehabilitację czy odkupienie sprzętu narciarskiego zapłaci Twój ubezpieczyciel. Jeśli suma ubezpieczenia będzie za niska, by pokryć szkodę w pełni, różnicę będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. To dlatego warto zadbać o wysoką sumę.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

One thought on “Ubezpieczenie na narty – w drodze i na stoku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles