Upiększamy mieszkanie

Bez względu na to czy zamieszkałeś w nowoczesnym, ale dość pustym apartamencie, czy wynajmujesz niezbyt atrakcyjne mieszkanko, zawsze możesz uczynić je piękniejszymi. Kluczem do tego są odpowiednie dodatki. Nie muszą być one bardzo drogie i unikatowe. Czasami wystarczy naprawdę niewielki nakład pieniędzy, aby wprowadzić do miejsca zamieszkania więcej ciepła i życia. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji.

Las w szkle

Miniaturowy las zamknięty w słoju lub kloszu to hit tego roku. Możesz go zamówić w całości od osoby, która je wykonuje lub stworzyć go samodzielnie z pomocą kilku elementów. Żeby wykonać własny las w szkle, będziesz potrzebować ozdobnego szklanego naczynia, kilku małych roślinek, piasku lub żwiru, a także węgla drzewnego. Na samym początku możesz zająć się wyborem właściwego naczynia. Odpowiednie do tego celu egzemplarze znajdziesz na stronie https://www.slubna-alejka.com.pl/pl/c/Las-w-szkle/164.

Najpopularniejsze z nich mają zamknięcie w postaci drewnianego wieczka i niewielki otwór w ściance. Jednak występują też modele w formie klosza czy akwarium. Następnym krokiem jest ułożenie po kolei: warstwy filtrującej, usuwającego zanieczyszczenia węgla drzewnego oraz ziemi, na której rosnąć będą roślinki. Pamiętaj, aby nie łączyć ze sobą gatunków, które lubią dużą wilgotność z takimi, które mogą poradzić sobie dłuższy czas bez wody. Gdy popełnisz ten błąd, najpewniej albo jedne roślinki zgniją, albo drugie uschną z pragnienia.

Do wybranego przez siebie słoja możesz włożyć też ozdobny mech, a także kamyki w ciekawych barwach lub kształtach. Zieleń w postaci miniaturowego lasu wprowadzi do mieszkania pozytywny klimat i ożywienie.

Ciekawe oświetlenie

Jeżeli uważasz, że roślinki w postaci lasu w szkle nie są dla Ciebie, możesz zdecydować się na ozdobienie mieszkania nietypowym oświetleniem. Do tego celu także przydadzą się szklane naczynia. Lampki LED zamknięte w kloszu lub fantazyjnym wazonie prezentują się najpiękniej wieczorami, kiedy to zazwyczaj chcemy nacieszyć się naszym pobytem w domu po ciężkim dniu lub spędzamy czas z zaproszonymi gośćmi. Właściwe oświetlenie wprowadzi domową atmosferę nawet do niemalże pustego mieszkania czy pomieszczenia proszącego się o remont. Innym modnym sposobem wykorzystania światła w celu ozdoby jest ulokowanie w strategicznym miejscu sznurka z lampami LED ozdobionego dodatkowo niedrogimi cotton ball’s. To rozwiązanie sprawdzi się w salonie, małżeńskiej sypialni, a także w pokoju małego dziecka. Nie kosztuje wiele, a wygląda bardzo efektownie.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise
Reklamy
Wakacje w Hiszpanii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles