Urodziny dziecka w restauracji? Doskonały pomysł!

0

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka można zorganizować w domu. Jednakże nie każdy ma możliwości lokalowe, czas oraz ochotę na takie bądź co bądź angażujące przedsięwzięcie. Na szczęście obecnie istnieje naprawdę dużo alternatywnych rozwiązań, które wychodzą naprzeciw zapracowanym rodzicom i ich pociechom. Opcji jest wiele, a wszystko zależy tak naprawdę od zasobności rodzicielskiego portfela oraz upodobań jubilata. Prześledźmy więc co mamy do wyboru?

Kto organizuje imprezy dla dzieci?

Przyjęcia urodzinowe dla najmłodszych mają w swojej ofercie zarówno restauracje, hotele, klubiki dziecięce, kina czy kręgielnie i bynajmniej lista ta się w tym miejscu nie wyczerpuje. Nie brak także wyspecjalizowanych firm eventowych, które przygotowują przyjęcia tematyczne dla dzieci z mnóstwem atrakcji i opieką wykwalifikowanego animatora. Nic nie również na przeszkodzie, aby zorganizować imprezę, łącząc usługi, które oferuje np. restauracja dla dzieci, z tym, co ma w swoim portfolio firma oferująca usługi animatorów. Zresztą często zdarza się, że miejsca, w których organizowane są urodziny dla najmłodszych, współpracują z firmami zapewniającymi różnorodne atrakcje podczas przyjęcia.

O czym nie możemy zapomnieć?

Zagospodarowanie czasu

Kiedy już wybierzemy odpowiednią salę, musimy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zajmiemy czas gościom oraz jubilatowi? Pomocą są tutaj wspomniani wyżej profesjonalni animatorzy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem maluchów i oferują im zabawy dostosowane do ich wieku oraz możliwości. Jednakże najlepiej wybierać osoby z polecenia, posiadające odpowiednie referencje, ponieważ kreatywność musi iść tutaj w parze z umiejętnością zapanowania nad dużą grupą dzieci, które jak wiadomo, nie zawsze są grzeczne. Jeśli zaś zależy nam na imprezie tematycznej, to warto rozważyć zakup pakietu urodzinowego w jednej z wielu firm eventowych, które zapewnią nie tylko animatora, ale także odpowiedni wystrój lokalu, dekoracje i inne atrakcje nawiązujące do tematu przyjęcia.

Tort oraz poczęstunek

Jedzenie na dziecięcym przyjęciu urodzinowym to ważna sprawa. Posiłki dla dzieci powinny być dopasowane do ich wieku i preferencji najmłodszych. W przypadku maluchów wystarczą przekąski oraz ciekawy tort udekorowany np. postaciami z bajek. Starsze dzieci często jako część menu urodzinowego jedzą uroczysty obiad. To nadaje imprezie dodatkowej elegancji i ważności – mówią nam pracownicy restauracji Zacisze mieszczącej się w Gdańskiej dzielnicy Łostowice. Dobra restauracja jest w stanie zapewnić smaczne menu idealnie dopasowane do wieku dzieci oraz budżetu rodziców. Jednakże bardzo często lokale organizujące urodziny zastrzegają sobie w regulaminie imprezy, że nie można wnosić na jej teren własnego jedzenia oraz picia. I nie ma znaczenia czy to Gdańsk, Wrocław czy Warszawa tę regułę można zaobserwować właściwie w każdym mieście.

Dekoracje oraz przebrania

Niezależnie gdzie i z kim organizujemy dziecięce przyjęcie sala, w której się ono odbędzie, powinna być odświętnie udekorowana. Jeśli urodziny mają być tematyczne, to należy napisać o tym w zaproszeniach i dodatkowo zwrócić na to uwagę rodziców małych gości tak, aby każde dziecko czuło się komfortowo w odpowiednim do okazji przebraniu. Nie ma bowiem nic gorszego niż maluch, który odstaje od reszty i czuje się nieswojo, zamiast dobrze się bawić.

Organizacja urodzin dla najmłodszych jest w tej chwili prostsza niż kiedykolwiek. Jednak imprezę należy dobrze zaplanować i przemyśleć. Wtedy dysponując nawet niewielkim budżetem, jesteśmy w stanie zaspokoić dziecięce oczekiwania z nawiązką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here