W co ubrać niemowlaka na spacer?

Pytania o garderobę dziecka zaprzątają myśli wielu rodziców. Największe dylematy pojawiają się przed wyjściem na spacer. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się jak ubierać niemowlaka. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, a zdrowy rozsądek jest najlepszym doradcą. Odpowiedni ubiór sprawi, że spacer będzie przyjemny bez względu na warunki atmosferyczne.

W co ubrać niemowlaka na spacer?

Choć ubieranie niemowlaka wydaje się być sporym wyzwaniem, w rzeczywistości powinno opierać się o intuicję i zdrowy rozsądek rodzica. Naczelną zasadą jest nieprzegrzewanie dziecka. Spocony maluch nie tylko odczuwa spory dyskomfort, ale także narażony jest na potówki czy zachorowania. Zawsze warto zabrać ze sobą ubrania na przebranie, jednak w razie konieczności ich zmiany pamiętaj, aby udać się w ciepłe miejsce, z dala od przeciągów. Najlepszą wskazówką dla rodziców, którzy nie wiedzą jak ubierać niemowlaka w konkretną pogodę może być kark malucha — zimny może oznaczać, że twoja pociecha marznie. Nie sugeruj się natomiast chłodniejszymi stopami czy dłońmi. Są one najbardziej narażone na utratę ciepła podczas spaceru czy zabawy.

Modnie czy wygodnie?

To częsty dylemat, który pojawia się już na etapie zakupów. Sklepowe półki oferują bowiem wiele ubrań, które choć piękne są zupełnie niefunkcjonalne. W przypadku noworodków najlepiej zrezygnować z:

  • bluz i kurtek z kapturami — dziecko, które głównie leży w wózku powinno mieć główkę opartą o materacyk, bez zbędnych poduszek czy zwijającego się materiału. Jest też osłonięte przed wiatrem czy chłodem, dlatego nie potrzebuje zabezpieczenia w postaci kaptura.
  • ubranek z guzikami,
  • ubranek uszytych ze sztucznych, nieoddychających tkanin.

Przykładowe zestawy na każdą pogodę

Na pewno w Twoim otoczeniu znajdzie się wielu doradców, którzy będą chcieli podpowiedzieć, jak ubierać niemowlaka. Część z tych rad może okazać się cenna, część zupełnie nietrafiona. Pamiętaj, że najlepiej znasz swojego malucha i jego potrzeby. Ubieraj go podobnie jak siebie, z uwzględnieniem warunków atmosferycznych, charakteru spaceru oraz miejsca, które zamierzacie odwiedzić.

Poniżej znajdziesz cztery przykładowe zestawy na każdą porę roku.

  1. Zimą wybierz kombinezon jednoczęściowy z zabudowanymi stópkami i rękawiczkami. Najlepiej, aby na całej długości był zapinany na zamek. Pod spód wystarczą body z długim rękawem, spodenki i ciepłe skarpetki. Nie ubieraj zbyt wielu warstw zwłaszcza, gdy planujesz położyć dziecko do ciepłego śpiworka. Na głowę włóż czapeczkę wiązaną pod brodą.
  2. Wiosną postaw na ubiór „na cebulkę”. Body z krótkim rękawem, cienka bluzeczka i grubsza bluza. Do tego spodnie i skarpetki. Malucha możesz nakryć kocykiem zwłaszcza w wietrzne dni. Na głowę załóż bawełnianą czapeczkę.
  3. Latem najlepiej sprawdzi się koszulka z krótkim rękawem i szorty. W upalne dnia najważniejszym elementem ubioru będzie czapka z daszkiem lub kapelusz.
  4. Jesienią nie zapomnij o ortalionowej kurteczce wiatrówce. Pod spód ubierz body i bluzę, do tego spodnie, buciki niechodki oraz czapeczkę. Na wypadek deszczu woź ze sobą folię ochronną.

Te przykładowe zestawy nie są uniwersalną odpowiedzią na pytanie jak ubierać niemowlaka. Stanowią jednak inspiracje zwłaszcza dla młodych rodziców, którzy z czasem nabiorą większej wprawy i pewności siebie.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles