W jaki sposób wyczarować łazienkę w stylu retro?

Łazienka z nutką vintage stała się w ostatnich miesiącach obiektem pożądania wszystkich miłośników dobrego designu. Jest elegancka, nietuzinkowa i oryginalna. Przenosi domowników do czasów, w których ważny był każdy detal, a prosta elegancja była ważniejsza niż tanie dodatki. W jaki sposób można dziś wyczarować łazienkę w stylu retro?

Punkt pierwszy: elementy drewniane w łazience w stylu retro

Stylistyka sprzed lat cechuje się wysokim poziomem elegancji oraz dbałością o każdy detal. Urządzając łazienkę z nutą retro, warto zadbać o obecność drewnianych dodatków, na przykład w postaci dębowej szafki łazienkowej, półki czy eleganckiego krzesła. W stylowych pokojach kąpielowych znanych z angielskich domów świetnie prezentuje się bielone drewno o starodawnej formie. We współczesnych łazienkach najlepiej sięgnąć po płytki ceramiczne, swoim wyglądem przypominające drewniany fornir – takie rozwiązanie będzie kompromisem pomiędzy stylowym designem a funkcjonalnością na co dzień.

Punkt drugi: ceramika łazienkowa w stylu retro

Styl retro rozsmakował się w pełnych elegancji umywalkach na postumencie i w profilowanych wannach na lwich łapach. Elementy te dodają nawet niewielkiej przestrzeni klasy i wyjątkowości. Ich dopełnieniem są stylowe płytki ceramiczne w motyw szachownicy, te o oktagonalnym kształcie lub w pastelowej stylistyce. Szerokie możliwości wyboru kolorystyki i wzornictwa sprawiają, że styl ten ma tak naprawdę wiele oblicz. Podobnie jak dostępne w sklepach baterie retro, które mogą zachować zaokrąglony wygląd albo zyskać bardziej bogate i mocno zdobione elementy, na przykład w postaci ceramicznego zaworu o eleganckim i szalenie stylowym sznycie.

Punkt trzeci: armatura retro – aranżacyjna wisienka na torcie

Świetnym uzupełnieniem łazienkowych elementów sanitarnych są wyżej wspomniane retro baterie. Ich niepowtarzalny kształt i miedziany kolor (choć można spotkać egzemplarze także w innych barwach) zwraca na siebie uwagę i nie pozostawia żadnego użytkownika obojętnym na swoje piękno. Decydując się na retro baterie, warto wybrać te renomowanych marek i lepszej jakości. Na rynku coraz częściej można napotkać ich tanie imitacje, które są mniej trwałe i wytrzymałe od oryginałów. Po kilku miesiącach potrafią się mocno wyeksploatować i stracić swój stylowy wygląd. Do wanny na lwich łapach świetnie prezentuje się wolnostojąca retro armatura, do kupienia w profesjonalnych sklepach z wyposażeniem łazienek https://retrowoda.pl.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise
Reklamy
Wakacje w Hiszpanii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles