Wakacyjna podróż bez zbędnego bagażu

0

Już niedługo rozpocznie się sezon wakacyjny, a zatem dla wielu Polaków okres urlopów i wypoczynku. Jak co roku, spora część rodaków uda się w podróż, co wiąże się z koniecznością zabrania bagażu. Transport walizki bywa kłopotliwy, a w przypadku lotu samolotem także kosztowny. Problem ten można rozwiązać w prosty sposób – wysłać bagaż kurierem.

Usługi kurierskie tańsze od bagażu rejestrowanego

Ceny biletów lotniczych czasem bywają bardzo wysokie, a mimo to niektóre linie wliczają w nie wyłącznie sam bagaż podręczny. Za przewożony w luku bagaż rejestrowany lub nadbagaż trzeba zatem dodatkowo płacić – i to niemało. Ryanair czy Wizz Air oczekują 10 euro za każdy ponadplanowy kilogram, co przy obecnym kursie oznacza wydatek nieco ponad 40 zł. Koszt różni się nie tylko w zależności od linii lotniczej, ale także od tego, czy klient zgłosi nadbagaż jeszcze na stronie internetowej, czy już na samym lotnisku. Bagaż rejestrowany zazwyczaj może ważyć maksymalnie 23 kilogramy.

U pierwszego z przewoźników kosztuje on od 25 euro wzwyż. Tyle samo zapłacą choćby klienci Lufthansy. Niestety cena może być znacznie wyższa, jeśli nie zadbamy o zgłoszenie takiego bagażu odpowiednio wcześnie lub gdy akurat trwa szczyt sezonu. W Wizz Air koszt może sięgnąć nawet 120 euro. Dlatego też korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się wysłanie walizki kurierem. Cena takiej usługi jest uzależniona od wymiarów i wagi przesyłki, a także od odległości, jaką pokona przewoźnik. W ParcelABC szybka paczka z Poznania do Barcelony o wymiarach 55x40x20 cm (popularny rozmiar walizki) kosztuje niecałe 80 złotych netto. W wielu przypadkach wysłanie bagażu kurierem pozwala więc sporo zaoszczędzić.

Komfort podczas podróży

Skorzystanie z usług kuriera jest również bardzo wygodnym rozwiązaniem. Noszenie ciężkiej walizki nie należy do najprzyjemniejszych czynności. W przypadku podróży pociągiem trzeba nie tylko donieść ją na peron, ale także ułożyć nad siedzeniem. Nawet wyjazd samochodem może być kłopotliwy, bo choć dźwigania jest tutaj mało, to w bagażniku może po prostu zabraknąć miejsca. Dodatkowo czasami przy powrocie z wakacji bagaż okazuje się nawet jeszcze większy, jeśli zdecydowaliśmy się na zakup pamiątek czy innych interesujących przedmiotów.

Wysyłka paczki kurierem pozwala uniknąć wszelkich problemów z transportem, gdyż przewoźnik odbierze walizkę od klienta, by następnie dostarczyć ją pod same drzwi. Jedyne, o co należy zadbać, to logistyka. Przesyłkę należy nadać bowiem odpowiednio wcześniej, tak aby dotarła do hotelu czy innego miejsca noclegowego we właściwym momencie. Z uwagi na to, że ekonomiczna dostawa w Europie zazwyczaj trwa 3 dni, warto zamówić kuriera właśnie 72 godziny przed planowanym wyjazdem. Zawsze istnieje możliwość skorzystania z opcji ekspresowej, ale wówczas trzeba się liczyć z wyższą ceną. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem, gdyż jest ono po prostu wygodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here