Wakacyjne trendy – najmodniejsze kierunki na urlop w 2020 rok

W turystyce, podobnie jak w innych dziedzinach życia, obowiązują pewne trendy. Co roku niektóre kierunki zyskuje na większej popularności, a inne znikają z listy najmodniejszych miejsc. Które z nich będą królować w 2020 roku?

Indonezja

Z każdym kolejnym rokiem, wśród polskich turystów, znacznie wzrasta popularności Indonezji. Znaleźć ją można w ofercie większości dobrych biur podróży (np. Exim Tours). Wyspiarskie państwo, a zwłaszcza jego słynna wyspa Bali, rozkochuje przede wszystkim swoją niezwykłą różnorodnością. Posiada ono bowiem wszystko, czego potrzeba podczas egzotycznych wakacji: rajskie plaże, majestatyczne wulkany, wspaniałe zabytki, bujną dżunglę i niezwykłą rafę koralową. Dodatkowo może pochwalić się pokaźną gamą miejsc noclegowych i smaczną kuchnią.

Izrael

Modnym kierunkiem turystycznym w 2020 będzie także Izrael, który coraz bardziej otwiera się na turystów z całego świata. Jego największym walorem jest bogactwo kulturowe, niezwykła historia i zabytki, które każdy podróżnik powinien zobaczyć chociaż raz w życiu. Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Izraela? Przede wszystkim nowoczesny Tel Awiw, wspaniałą Jerozolimę, miejsce narodzin Chrystusa – Betlejem oraz malownicze okolice Morza Martwego. Taka wyprawa nie może odbyć się także bez spróbowania tamtejszej kuchni, w której królują falafle, hummus i różnorodne mięsa.

Wietnam

W ostatnich latach, wśród azjatyckich krajów, swoje „5 minut” miała niewątpliwie Tajlandia. Teraz przyszedł czas na różnobarwny i zaskakujący Wietnam, który rozkochuje w sobie coraz to większe grono turystów. Jego największym atutem jest jego różnorodność. Znaleźć tam można zarówno piękne piaszczyste plaże i jedno z najpiękniejszych wybrzeży świata (takie jak prezentuje chociażby Zatoka Ha Long), jak i niesamowite górskie krajobrazy (które zobaczyć można np. w regionie Sa Pa). Wietnam to także niezwykłe zabytkowe świątynie, smaczna kuchnia i zachwycająca kultura.

Jordania

Jeszcze do niedawna Jordania była mało znanym krajem i znikała gdzieś w cieniu Egiptu i Izraela. Obecnie jej popularność znacznie wzrasta. Można w niej odpoczywać na plażach Morza Czerwonego, spacerować po pustyni, odwiedzić wspaniałe starożytne miasto w Petrze czy podziwiać niezwykłe zabytki w mieście Dżerasz. Jordania przyciąga także pasjonatów nurkowania, ponieważ może się ona pochwalić jedną z najpiękniejszych i najbogatszych raf koralowych w tej części świata.

Dominikana

Miłośnicy niebiańskich krajobrazów i relaksu na rajskich plażach powinni odwiedzić karaibską wyspę Dominikanę. Niebieskość bezchmurnego nieba łączy się tam z lazurem wody i bielą piasków, co tworzy widok tak piękny, że aż nierealny. Dominikana to idealny wybór dla tych, którzy marzą o zaznaniu karaibskiego luksusu, odpoczynku pod palmami, uprawianiu różnorodnych sportów wodnych i podziwiania kolonialnych zabytków. Co więcej, jest to miejsce bogate w ekskluzywne hotele, liczne dyskoteki i bary oraz najlepsze restauracje serwujące smaczne karaibskie przysmaki.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Szukasz Smartwatcha - Oto 6 super ofert:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles