Wspaniałe wakacje z dziećmi nad polskim morzem

0

Wakacje z dziećmi są bardzo trudne do zaplanowania, jednak oczywiście dla chcącego i zaangażowanego rodzica nie ma rzeczy niemożliwych! Wystarczy tylko spojrzeć jakie bogactwo atrakcji proponuje nam nasze Polskie morze, a nagle tych kilka dni rodziców z dziećmi może okazać się niesamowitą i niezapomnianą przygodą.

Gdzie warto się udać?

Na początku trzeba wybrać miejsce w które chcemy się udać, ponieważ polskie wybrzeże wcale takie małe nie jest. Można wybierać pomiędzy miejscami typowo turystycznymi a miejscami, w których turystów będzie zaledwie garstka. Długość linii brzegowej wynosi całe 770 km, jest więc z czego wybierać!

Jednym z lepszych wyborów podczas wakacji z dziećmi jest Trójmiasto i jego okolice. Dzięki temu znajdziemy takie miejsce, w którym możemy spokojnie odpocząć od codziennego zgiełku, jednak jeśli tylko najdzie nas ochota możemy odwiedzić większe miasta z masą położonych blisko siebie atrakcji.

Wybór najlepszego lokum

Polskie morze to nie tylko pojedyncze domki na wynajem i pokoje w prywatnych domach, lecz także hotele i apartamenty o wysokiej jakości obsługi i w dodatku o bardzo dobrych warunkach. Skoro wybieramy się do Trójmiasta i jedziemy z dziećmi, na nocleg lepiej jest wybrać nieco spokojniejsze miejsce. Jednak starajmy się szukać tak, aby nocleg miał wygodny dostęp do morza i oferował dobre warunki i dojazd w okoliczne zakątki.

Apartamenty dla rodzin z dziećmi nad morzem oferowane są między innymi w miejscowości Mechelinki. Jest to dość mała wioska, której raczej nie powinniśmy nazywać miejscowością turystyczną, ponieważ raczej nie spotkamy tam zbyt wielu przyjezdnych. Jest to mała miejscowość, która oferuje spokojny wypoczynek i piękne krajobrazy. Warto wybrać wygodne apartamenty w Mechelinkach Aparthotel Anchoria, który oferuje bardzo wysokiej jakości ofertę. Dodatkowo spełnia te wymagania które wcześniej sobie postawiliśmy, ponieważ znajduje się 20 km od Gdyni, niecałe pół kilometra od morza, a w dodatku oferuje swoim gościom błogi spokój. Nikt nie musi też bać się o swoje auto i bezpieczeństwo, ponieważ przy apartamentach znajdują się parkingi i można liczyć na monitoring.

A co z atrakcjami?

W wyjeździe wakacyjnym z dziećmi najważniejsze są jednak atrakcje i właśnie z tymi teraz będzie można się zapoznać:

Mechelinki – zaczynamy od miejsca, które zostało obrane na zakwaterowanie. Można tu skorzystać z ciepłego i płytkiego morza, co wydaje się idealne dla dzieci. W okolicy znajduje się też rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki, który zachęca rzadką florą i fauną.

Gdynia to pierwsze z większych miast do których można się szybko udać. Znajdziemy tu między innymi Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, gdzie można zobaczyć 180 eksponatów, z czego 150 to motocykle a 30 to auta. Nie można też ominąć Gdyńskiego Akwarium, które jest znane na całą Polskę. Na trzech piętrach zostało umieszczonych 1500 organizmów z ok. 250 gatunków! Warto pokazać dzieciom w domu bajkę „Gdzie jest Nemo?” a na wycieczce w Akwarium razem poszukać tej pomarańczowej rybki. W okolicach Gdyni znajduje się też miejscowość Rewa, do której warto się udać przy okazji, aby przykładowo zabawić się w windsurfing, czy też kitesurfing.

Kolejnym miejscem wartym polecanie jest Gdańsk. W tym pięknym historycznym mieście możemy udać się do największego ZOO w Polsce, co będzie nie lada atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Na ponad 100 hektarach znajdziemy prawie 200 gatunków zwierząt i około 1000 przedstawicieli tych gatunków. Jest to wspaniałe widowisko, które aż żal ominąć przebywając w tamtych stronach!

Do Trójmiasta należy także Sopot, gdzie znajduje się najdłuższy w Europie pomost drewniany, liczący z częścią rozrywkową aż 511,5 metra długości. Na sopockim molo możemy się zdecydować nie tylko na spacer, ale także wycieczkę pięknym statkiem i wspaniałe widoki. Jeśli chcemy zaznać trochę szaleństwa, to nie możemy również ominąć Aquaparku w Sopocie. Hydromasaże, dzikie rzeki, wiele basenów i zjeżdżalni – to tylko część tamtejszych atrakcji!

Miejsc które jeszcze warto odwiedzić w Trójmieście i okolicach jest wiele. Znajdzie tam coś dla siebie każdy – od dorosłego, po małego rozrabiakę. Warto jeździć nad polskie morze, bo można spędzić tam naprawdę fantastyczne chwile, które później można wspominać w rodzinnym gronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here