Współczesne metody uczenia dzieci matematyki

0

Dziś, kiedy dysponujemy już najróżniejszymi materiałami do nauki, szkoda byłoby upierać się przy dawnej metodzie uczenia dzieci matematyki poprzez jedynie pokazywanie im zasad i kilku przykładów. Ten sposób, jeśli nawet skuteczny, bez przystosowania go do obecnych czasów potrafi dzieci szybko znużyć, odbierając im chęć do zdobywania wiedzy.

Dlatego, aby ułatwić rodzicom znalezienie dla ich dzieci właściwej pomocy, postanowiliśmy przedstawić współczesne metody uczenia dzieci matematyki. Oto darmowe i sprawiające wiele frajdy aplikacje na telefon.

Dzieci wolą próbować samodzielnie!

Najwięcej radości przynosi maluchom moment, kiedy mogą nie tylko patrzeć, jak ktoś rysuje na papierze cyfry, ale narysować je samemu. Tak samo sprawdza się to przy nauce liczenia, a w tym dodawania lub odejmowania. Wszystko, co dziecko może zrobić samodzielnie, będzie dla niego dużo większą radością. Dlatego poza samym pokazywaniem przykładów i omawianiem zasad tak ważne jest, aby przejść do części praktycznej, czyli umożliwienia maluchom wykonywania ćwiczeń.

Aplikacje na telefon, które uczą matematyki

Wygodnym rozwiązaniem dla rodzica i dostarczającym dzieciom wiele zabawy są aplikacje na telefon, które uczą matematyki. Gry edukacyjne łączą wykorzystywanie zdobytej wiedzy dotyczącej odejmowania i dodawania z różnymi rodzajami zadaniami. W taki sposób, by zainteresowanie dziecka nie zmniejszało się wraz z kolejnym wykonanym ćwiczeniem, a zdobyta umiejętność liczenia mogła się stale rozwijać i ulepszać.

Aplikacje na telefon dla dzieci mają tę przewagę nad dostępnymi w księgarniach książeczkami lub ćwiczeniami, że nie jest przy nich potrzebny nadzór rodzica i sprawdzanie wyników. Gra automatycznie wskazuje, czy zadanie zostało wykonane dobrze, czy też nie. Co więcej, dla dzieci, które są współcześnie przyzwyczajone do różnego rodzaju gier na telefon, takie edukacyjne aplikacje dla dzieci będą najlepszym rozwiązaniem. Jedną z tego typu aplikacji jest aplikacja „Matematyka dla Dzieci – Cyfry” – przyjemna, kolorowa i dostępna w języku polskim.

Darmowe aplikacje na telefon

Nauka poprzez aplikacje na telefon jest dla dzieci niezwykle atrakcyjna, ponieważ łączy dobrą zabawę ze zdobywaniem wiedzy. Staje się też najlepszym dowodem na to, że smartfon używany we właściwy sposób przynosi same pozytywne, zamiast negatywnych, skutki.

Polecamy darmowe aplikacje na telefon, które dostępne są na stronie http://123kidsfun.com/. Znaleźć tam można wiele różnych aplikacji dla dzieci, które nie tylko uczą matematyki, ale i innych dziedzin. Poziom trudności również dopasowywany jest do możliwości dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here