Wybieramy trwałą obrożę dla psa

0

Obroża to jedno z podstawowych akcesoriów, które musisz nabyć tuż po tym, gdy przyniesiesz psa do domu. Każdy czworonóg powinien od szczeniaka być uczony chodzenia na smyczy. Wtedy nie będzie się tak mocno szarpać i nauczy się od małego trzymać krok swojego pana. Jest to szczególnie ważne, gdy mieszkasz w bloku i nie dysponujesz wolną przestrzenią wokół domu, a jedyną możliwością spacerów zwierzaka są wyjścia na smyczy. Co powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając trwałą obroże dla swojego pupila? Poniżej kilka podpowiedzi.

Jakie cechy powinna mieć dobra obroża dla psa?

Dobra obroża dla psa to taka, która nie zsuwa mu się z szyi i nie pozwala uciec w czasie spaceru, a z drugiej strony za bardzo go nie dusi i go nie uciska. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy pies bardzo się ciągnie i automatycznie wtedy mocno zaciska obrożę. Dla niektórych ras, między innymi takich jak coker spaniele, zdecydowanie lepiej sprawdzają się szelki. Temperament spanieli sprawia, że lubią mieć one sporo swobody, aby móc dobrze eksplorować teren wokół siebie.

Jeśli szukasz funkcjonalnej i praktycznej obroży, poszukuj obroży regulowanej, wyposażonej w wysuwaną rączkę, za którą możesz utrzymać psa przy sobie chociażby wtedy, gdy wpuszczasz na posesję kuriera czy listonosza. Przytrzymanie psa sprawi, że nie będzie on skakał na odwiedzające cię osoby, nie pobrudzi ich ani nie przewróci. Interesującym rozwiązaniem są też takie obroże dla psów, które są zintegrowane ze smyczą. Dobrze, aby na adresówce przyczepionej do obroży twojego pupila znalazło się miejsce na dane, takie jak telefon i adres zamieszkania właściciela – na wypadek, gdyby pies któregoś razu zerwał się ze smyczy lub uciekł z posesji. Wówczas ewentualnemu znalazcy łatwiej będzie się z tobą skontaktować.

Specyficznym typem obroży dla twojego czworonoga jest obroża przeciwpchelna. Możesz raz na jakiś czas sprawić ją psu, aby zabezpieczyć go przed insektami.

Szelki czy obroża – co lepsze dla twojego pupila?

Zarówno szelki, jak i obroża mają swoje wady i zalety. Szelki to rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie dla psów takich jak spaniele czy labradory. Udowodniono, że stosowanie obroży u psów z wypukłą gałką oczną zwiększa ciśnienie oka i może pogłębiać problemy zdrowotne w tym zakresie. Jednak w przypadku psów, które nie mają generalnie problemów ze wzrokiem, a także nie ciągną za bardzo na spacerze, obroża może być doskonałym rozwiązaniem. Warto pamiętać, żeby była wykonana najlepiej z naturalnej skóry, dobrze dopasowana do szyi zwierzaka, a zarazem pozbawiona wystających ozdobnych, które mogłyby ocierać skórę. Najbezpieczniejsze obroże to te wyposażone w metalowe klamry, o szerokości odpowiadającej wielkości dwóch kręgów szyjnych zwierzaka (na przykład w przypadku małych ras będzie to obroża o szerokości około 1 centymetra; w przypadku średnich ras obroża może być grubsza i mieć 2 centymetry).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here