Wybierasz się na imieniny i nie wiesz, co kupić? Mamy garść sprawdzonych propozycji

Imieniny to wyjątkowe święto, które przez wiele osób obchodzone jest bardzo hucznie. Niektórzy co roku mają ten sam problem – jak wybrać odpowiedni prezent imieninowy. Oczywiście można po prostu kupić solenizantce lub solenizantowi bukiet kwiatów, lub czekoladki. Warto jednak tę sprawę nieco bardziej przemyśleć i wykazać się większą kreatywnością.

Co kupić na imieniny?

Jak wybrać prezent na imieniny, aby spodobał się solenizantowi lub solenizantce? To pytanie zadaje sobie mnóstw osób. Najważniejsza rzecz, o której koniecznie należy pamiętać, jest następująca: prezent powinien być oryginalny. Powinno to być „coś ekstra”, dzięki czemu obdarowana przez nas osoba długi czas będzie wspominała, kiedy i z jakiej okazji go dostała. Świetnym podarunkiem na imieniny może być na przykład długopis renomowanej firmy Parker. Posłuży on przez wiele lat, a dodatkowo będzie rewelacyjną pamiątką.

Jeśli imieniny obchodzi kobieta, można jej na przykład wręczyć voucher do SPA lub salonu fryzjerskiego (nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby taki upominek podarować także mężczyźnie). Będzie to dla niej okazja do zregenerowania swoich sił i relaksu. W ofercie SPA znajdują się m.in. masaże, sauny, baseny rekreacyjne oraz zabiegi odmładzające. Z kolei wizyta u ulubionego fryzjera sprawi, że solenizantka będzie mogła odmienić swoją fryzurę.

Na co jeszcze postawić? Np. na:

  • książki lub płyty,
  • kartę podarunkową do ulubionego sklepu,
  • personalizowane gadżety,
  • większe prezenty składkowe, na które złożymy się z innymi gośćmi.

Jeśli dalej nie wiemy, co kupić na imieniny, to najłatwiejszym rozwiązaniem będzie zakup bukietu kwiatów. Może je wręczyć zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie, jednak nie jest to zbyt oryginalny pomysł. Są jednak solenizanci, którzy właśnie takie klasyczne prezenty cenią sobie najbardziej. Tradycję oraz nowoczesność można pogodzić, kupując czekoladki z okolicznościowymi życzeniami z okazji imienin w spersonalizowanym, atrakcyjnie wyglądającym opakowaniu.

Jeśli solenizant lub solenizantka ceni sobie klasyczne upominki to kwiaty, czekoladki lub kawa będą świetnymi pomysłami. Wszystko zależy tak naprawdę głównie od upodobań świętującej osoby.

Skąd tradycja świętowania imienin?

Zwyczaj obchodzenia imienin w dużym stopniu powiązany jest z tradycją chrześcijańską. Imieniny są obchodzone zgodnie z chrześcijańskim kalendarzem w dniu konkretnego świętego bądź błogosławionego. Jeżeli w danym dniu nasz patron jest wspominany w roku liturgicznym, wówczas również przypada także i nasze święto.

W wielu przypadkach z konkretnym imieniem wiąże się kilka dat. Jest to spowodowane tym, że było kilku świętych noszących to samo imię lub jedna, bardzo ważna dla kościoła postać, jest wspominana w ciągu roku kilkukrotnie. Taka sytuacja niezwykle często ma miejsce w przypadku ewangelistów.

Przyjmuje się, że imieniny obchodzi się w pierwsze wspomnienie wypadające po dacie urodzin. Świętowanie imienin cieszy się nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach, takich jak Węgry, Łotwa, Czechy, Bułgaria, Grecja oraz Niemcy.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Wypożyczalnia busów a krótkoterminowy najem na urlop
Next post Dobieramy zasłony do aranżacji wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles