Wymarzony domek dla lalek

Domek dla lalek można nazwać zabawką starą jak świat. Już w starożytności dzieci bawiły się replikami gospodarstw domowych, w których mebelki i inne wyposażenie wykonane były z gliny, miedzi czy srebra. Od tamtego momentu upłynęły setki, a nawet tysiące lat, a współczesne kilkulatki nadal bawią się domkami dla lalek.

Lalki i ich domek

Każde dziecko chociaż raz pomyślało, że chce być jak dorosły. Pięknie wyposażony dom, szczęśliwa rodzina oraz garderoba wypchana po brzegi najmodniejszymi ubraniami to symbole urokliwych domków dla lalek. Niegdyś robione były z drewna, a ich wnętrza ręcznie malowano. Dziś plastikowe z podłączonym elektrycznym oświetleniem dają dzieciom tyle samo szczęścia co kiedyś. Obecnie na rynku oprócz klasycznych domków z kilkoma pomieszczeniami można kupić eleganckie apartamenty lub zamki z kilkoma wieżami. Każdy z nich jest wyjątkowy i z pewnością sprawi wiele radości obdarowanemu dziecku.

Królowa Maria i jej domek dla lalek

Jednym z najsławniejszych domków dla lalek na świecie jest domek królowej Marii znajdujący się w Windsorze w Anglii. Z zewnątrz budowla odzwierciedla zamek królewski z XVII wieku, natomiast jego wyposażenie wzorowane było na latach 20. ubiegłego wieku. Jest to prezent dla młodej królowej od jej kuzynku Marii Luizy. Królewska zabawka została wzbogacona o dwie windy, światło elektryczne, kanalizację sanitarną i instalację wodociągową. To małe dzieło sztuki zbudował Edwin Lutyens. Spędził ponad 4 lata nad stworzeniem idealnego prezentu dla królowej Marii. Całe wyposażenie domku zostało odwzorowane na ówczesnych przedmiotach znajdujących się w zamku królewskim w Windsorze.

Domek dla lalek – kiedy podarować?

Przed zakupem domku dla lalek oprócz wyboru odpowiedniego modelu, warto wziąć pod uwagę wiek dziecka. W wieku dwóch lub trzech lat, nasza pociecha poznaje świat, dlatego w tym okresie najlepiej wybrać drewniany domek z dużymi akcesoriami. Kultowe domki dla Barbie produkowane są dla czterolatków i wzwyż. Warto tego pilnować, by dziecko nie połknęło plastikowych dodatków do wymarzonego domku.

Domek dla lalek jako idealny prezent

Domki dla lalek to prezent, który z pewnością wywoła szeroki uśmiech na twarzy dziecka. Przenosi go do magicznego świata, w którym wszystko jest możliwe. Poprzez zabawę pociecha wyrabia w sobie wzorce rodzinne, zaczerpnięte z życia codziennego. Drewno, plastik, czy ekologiczne tworzywo – mnogość materiałów wykorzystanych do produkcji pozwala nam wybrać domek wyjątkowy i unikatowy. Chcesz rozwijać ze swoją pociechą kreatywność, a przy okazji podarować jej dom dla lalek? Wybierz drewniany, który wspólnie pomalujecie i złożycie do niego meble.

One thought on “Wymarzony domek dla lalek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles