Wyprawka dla niemowlaka – o czym powinniśmy pamiętać?

0

Pojawienie się nowego domownika to zawsze wielkie wydarzenie. Planujemy dziecku pokój, kupujemy meble, ubranka i zabawki, ale także robimy wszystko, by jak najlepiej dbać o jego zdrowie. W jakie produkty powinniśmy się wyposażyć, a z czego możemy zrezygnować? Na co zwracać uwagę przy zakupie zabawek, kosmetyków czy ubranek? Jeżeli tylko podejdziemy do tematu na spokojnie, bez problemu skompletujemy całą wyprawkę dla naszej pociechy.

Ubranka – z jakiej tkaniny?

Właściwie każdy wie, że skóra dziecka różni się od skóry osoby dorosłej – jest niezwykle delikatna i wymaga równie delikatnej pielęgnacji i oprawy. Z tego powodu kupując ubranka dla dziecka powinniśmy wybierać tylko te wykonane z naturalnych materiałów, np. 100% bawełny. Dzięki temu unikniemy ryzyka powstania odparzeń czy wysypek, które mogłyby zostać wywołane przez zatrzymywanie potu pomiędzy skórą a ubrankiem niemowlaka. Nie warto również kupować wielu rzeczy na raz – niemowlak szybko rośnie, w związku z czym stale będzie potrzebował nowych ubrań.

Jakie zabawki i kosmetyki wybrać?

Jeżeli planujemy kupić kółko z różnymi elementami podwieszane nad łóżeczkiem, czy jakąkolwiek inną zabawkę, musimy zadbać o to, aby nie posiadała ona żadnych drobnych, możliwych do odczepienia elementów. Dzięki temu unikniemy ryzyka połknięcia lub zadławienia się kawałkiem zabawki. Ponieważ wyprawka dla niemowlaka to także kosmetyki, powinniśmy zadbać o zakup takich rzeczy, jak talk, płyn do kąpieli i szampon dla małych dzieci, pieluszki, odpowiedni proszek do prania czy sól fizjologiczną. Przydatne będą również płatki kosmetyczne, dzięki czemu łatwo i sprawnie będziemy mogli wytrzeć dziecku buzię, w szczególności okolice oczu.

Lepiej mieć kilka smoczków

Podobnie jak w wypadku kosmetyków i ubrań, akcesoria niezbędne do karmienia niemowlaka również powinny być wysokiej jakości. Najlepiej, jeżeli posiadamy kilka butelek i smoczków, ponieważ ułatwi nam to opanowanie chaosu dnia codziennego i nie będzie wymuszało mycia jedynego zestawu kilka razy dziennie – zamiast tego będziemy mogli korzystać z już przygotowanej butelki, a na koniec dnia umyjemy wszystkie razem.

Skompletowanie wyprawki dla małego dziecka to nie lada wyzwanie, szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców. Jeżeli jednak zastanowimy się nad tym na spokojnie i przygotujemy sobie listę niezbędnych rzeczy, będzie nam zdecydowanie łatwiej sprawnie uporać się z zadaniem. Dodatkowo, jeżeli naprawdę nie wiemy co wybrać, zawsze warto poprosić o pomoc naszych rodziców lub obsługę klienta w aptece czy sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here