Wyprawka dla przedszkolaka – w co warto zaopatrzyć malucha?

Pasowanie na przedszkolaka to duże wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców. Odpowiednie przygotowanie psychiczne do pierwszego dnia w przedszkolu jaki i kompletna wyprawka są kluczowe dla odpowiedniej aklimatyzacji malucha w nowym miejscu. Celem przygotowania wyprawki dla przedszkolaka jest zaopatrzenie dziecka we wszystkie niezbędne podczas przebywania w placówce, przybory. Zakres potrzebnych przedmiotów jest uzależniony od wieku dziecka, wymagań placówki oraz jej charakteru czy profilu.

Przybory papiernicze i higieniczne, które powinna zawierać wyprawka dla przedszkolaka

Pierwszą grupą podstawowych elementów wyprawki dla przedszkolaka są artykuły szkolne, służące do uczestniczenia w różnorodnych zajęciach plastycznych i kreatywnych.

Wśród niezbędnych artykułów papierniczych znajdują się:

 • kredki
 • farbki i pędzelki
 • bloki do rysowania
 • kolorowy papier, nożyczki, klej
 • bibuła.

Kolejną grupą ważnych do przygotowania akcesoriów są przybory higieniczne. Służą one dziecku głównie do mycia rączek czy ząbków. Będą to więc rzeczy takie jak:

 • ręcznik
 • szczoteczka do zębów, kubek, pasta
 • mydło
 • chusteczki higieniczne, także nawilżane.

Jeżeli maluch nie ma opanowanej jeszcze umiejętności korzystania z toalety to listę tą powinny uzupełnić jednorazowe pieluszki.

Przedmioty do zabawy i odpoczynku

W większości przedszkoli wymagana wyprawka dla przedszkolaka zawiera również ubrania na zmianę. Jest to podyktowane tym, że małe dzieci dość często się brudzą. Warto więc przygotować dla malucha dodatkowy komplet bielizny, bluzkę, spodenki oraz skarpety. Kolejną kwestią jest obowiązkowe obuwie na zmianę. Powinny być to wygodne, łatwe do założenia i adekwatne do warunków panujących w przedszkolu, buciki. Konieczne jest również dopilnowanie, aby maluch został wyposażony w kompletny strój do zabawy na dworze – poza nieprzemakalną kurtką czy czapką dobrze jest spakować mu wodoodporne ogrodniczki i kalosze. Większość placówek organizuje dla dzieci różnorakie zajęcia ruchowe wewnątrz, stąd potrzebny może się okazać także strój do ćwiczenia, składający się z dresu, koszulki i spodenek sportowych oraz obuwia sportowego. W przypadku przeszkoli, które przeprowadzają zajęcia na basenie, będzie niezbędny także strój do pływania, klapki oraz czepek.

Przybory do leżakowania, które jest stałym elementem dnia w przedszkolu, powinny natomiast obejmować:

 • śpiworek
 • ulubioną maskotkę lub zabawkę
 • plecako-worek na zabawki.

Wszystkie potrzebne każdego dnia przedmioty, które nie pozostają na co dzień w placówce, wygodnie jest nosić w plecaku, dopasowanym do wieku dziecka. Na strój do zajęć lub kapcie świetnie sprawdzi się również niewielki worek.

Ważną kwestią po skompletowaniu wyprawki dla przedszkolaka, jest jej trwałe i czytelne podpisanie. Zdarza się bowiem, że więcej niż jedno dziecko zostaje wyposażone w identyczne kapcie czy kurtkę. Oznaczenia przedmiotów można w łatwy sposób dokonać za pomocą odpowiedniego do rodzaju powierzchni flamastra, haftem, naklejkami czy naprasowankami.

Szykujesz wyprawkę dla przedszkolaka? Odwiedź https://kidspace-shop.com/wyprawka/dla-przedszkolaka/.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise
Reklamy
Wakacje w Hiszpanii

One thought on “Wyprawka dla przedszkolaka – w co warto zaopatrzyć malucha?

 1. Uważam, że dopełnieniem każdej wyprawki starszaka powinno być urządzenie Smart Kid Belt, które zapewni mu bezpieczne podróżowanie na każdej wycieczce jak również w kryzysowej sytuacji. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć awaryjnych sytuacji jak zachorowanie dziecka w przedszkolu i odbioru ich przez dziadków, którzy w aucie nie mają fotelika na wyposażeniu. Urządzenie to posiada atesty i homologację. Jest małe lekkie i łatwe w montażu, a bezpieczeństwo mego dziecka to mój priorytet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles