Zabawki, które uczą

0

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że klocki dla dzieci powinny przede wszystkim spełniać rolę edukacyjną i rozwijać umiejętności poznawcze dzieci. Warto jednak pamiętać, że zabawki powinny być też bezpieczne. Dlatego kupując zabawki, powinniśmy zwrócić uwagę, czy nie posiadają one małych elementów, które maluch mógłby połknąć.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Od 2012 roku weszły nowe przepisy, które nakładają na producentów zabawek określone wymogi dotyczące m.in. testowania zabawek pod względem ich bezpieczeństwa. Oczywiście podobne kryteria obejmują też klocki, które powinny spełniać określone normy. Przede wszystkim muszą mieć na tyle duże elementy, aby zapobiec przypadkowemu połknięciu ich przez dziecko. Powinny mieć również gładkie krawędzie, żeby żadne ostre czy wystające fragmenty nie zraniły dziecka.

Edukacja i zabawa

Zabawki, w tym klocki, powinny spełniać rolę edukacyjną, pozwalać na stymulowanie rozwoju dziecka, kształtowanie jego zainteresowań i być kołem napędowym jego rozwoju. Muszą być dostosowane do wieku dziecka, tak by maluch rozumiał zasady zabawy i mógł samodzielnie opanować tworzenie.

Angielska marka Morphun to bogata oferta klocków, przeznaczona dla różnych grup wiekowych. Zabawki tej firmy trafiają do ponad 50 krajów z całego świata. Znajdziecie je również na stronie klocki.edu.pl. Morphun oferuje bardzo zróżnicowane zestawy, w zależności od wieku i zainteresowań dziecka. Podstawowe zestawy to „Junior Starter”, „Junior Starter Rainbow”, „Junior” , „Advanced”. Wszystkie pozwalają na budowę określonych konstrukcji, od tych najprostszych, przeznaczonych dla młodszych dzieci, jak i tych bardziej skomplikowanych, dla dzieci starszych.

Klocki konstrukcyjne posiadają jasno sprecyzowane instrukcje. Dzięki nim dziecko krok po kroku realizuje cel, który powinno osiągnąć. Przejrzystość instrukcji w klockach Morphun, pozwala na samodzielne zrealizowanie celu twórczego przez dziecko, nawet to najmłodsze. Zabawa z klockami konstrukcyjnymi to rozwój na wielu płaszczyznach jednocześnie. To realizowanie celów społecznych, pobudzanie kreatywności, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz możliwość ukształtowania u dziecka umiejętności współpracy z rówieśnikami, komunikacji i rozwiązywania problemów.

Dziecko sukcesywnie uczy się budować najpierw proste elementy, po to, aby z każdym krokiem stać się bardziej biegłe w zabawie i tworzyć już bardziej skomplikowane konstrukcje. Pozytywną cechą klocków Morphun jest kompatybilność z Lego Duplo, dzięki której mamy więcej możliwości łączenia. Bardziej rozbudowane formy i budowle można tworzyć dzięki różnym łącznikom w kształcie kół czy trójkątów. Klocki łączą się z sześciu stron, co jest innowacją na rynku, dając nieograniczone pole do budowy przestrzennych konstrukcji. Efektem tego jest oczywiście ogromna satysfakcja dziecka, większa wiara we własne możliwości i poprawa pewności siebie.

Zestawy Morphun Hi Qube to nowość w ofercie klocków, przeznaczonych głównie dla dzieci najmłodszych (3+). Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu dzieci mogą budować konstrukcje we wszystkich kierunkach, wykorzystując przy tym łączniki, koła i osie. Klocki Hi-Qube łączą się także z innymi popularnymi markami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here