Zdrowe kaszki dla niemowląt także dla alergików

Pierwsze miesiące życia dziecka to czas, kiedy głównie karmione jest ono mlekiem matki. Jednak ten czas wbrew pozorom mija dość szybko i nim młoda mama się zorientuje, potrzeby żywieniowe noworodka rosną. Wtedy czas na kaszki dla niemowląt.

Zdrowe kaszki dla niemowląt także dla alergików

Pierwsza kaszka dla niemowlaka karmionego piersią – czyli rozszerzenie diety

Rozszerzenie diety jest trudnym momentem dla rodziców i bardzo ciekawym dla dziecka. Kiedy tylko zaczną pojawiać się pierwsze ząbki, dziecko chce ich używać, gryźć, rozdrabniać i co za tym idzie próbować nowych smaków i faktur. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, od czego zacząć i co będzie najlepsze na początek. Często w tym momencie pojawiają się zbyt duże komplikacje, które utrudniają cały proces. Dlatego najlepiej zacząć od kaszki. Pierwsza kaszka dla niemowlaka karmionego piersią jest specjalnie przygotowanym produktem, którego zadaniem jest nasycić dziecko i zaoferować mu pełną gamę składników odżywczych. Ta pierwsza kaszka jest dodatkiem do mleka, nie jego zastępstwem, dlatego nie ma powodu do zamartwiania się o niewłaściwy rozwój dziecka czy brak odpowiednich składników w diecie.

Rozszerzenie diety można z czasem urozmaicać poprzez dodawanie świeżych owoców. Oczywiście trzeba to robić z dużym rozsądkiem i mieć pewność, że dziecko będzie w stanie zjeść dany kawałek owocu.

Kaszki dla niemowląt na mleku

Podstawą kaszki jest mleko. Jednak wiele dzieci zmaga się z nietolerancją laktozy. Spożywanie krowiego mleka powoduje bóle, wymioty, a czasem nawet wysypkę. Dlatego wielu rodziców odrzuca możliwość podawania kaszek swoim dzieciom, nawet pomimo tego, że są świetnym daniem na początek diety. Na szczęście producenci jedzenia dla dzieci zadbali również o małych alergików.

Nietolerancja laktozy jest obecnie bardzo częstym schorzeniem. Winić za to można środowisko, w jakim żyjemy, przetworzone jedzenie, opryski owoców i warzyw, antybiotyki w mięsie. Wiele czynników zewnętrznych, na które zupełnie nie mamy wpływu powoduje osłabienie odporności naszych dzieci między innymi na alergie pokarmowe. Producenci znajdują tutaj zatem niszę, którą wypełniają produkty stworzone z myślą o takich małych alergikach. Tego typu kaszki przyrządzane są na bazie mleka ryżowego bądź zupełnie bez żadnego mleka.

Zobacz kaszki dla niemowląt na: http://humana-baby.pl/kategoria/kaszki/

Pierwsze miesiące życia dziecka to czas, kiedy głównie karmione jest ono mlekiem matki. Jednak ten czas wbrew pozorom mija dość szybko i nim młoda mama się zorientuje, potrzeby żywieniowe noworodka rosną. Wtedy czas na kaszki dla niemowląt.

Należy pamiętać, że kaszki z mlekiem posiadają wszelkie niezbędne witaminy, które dziecko potrzebuje, zwłaszcza jeśli kaszka zastępuje mleko matki. Dlatego, jeśli nie jest to wskazane, nie warto rezygnować z kaszek mlecznych. Jednak jeśli dziecko czuje się dobrze po zjedzeniu mleka krowiego, to powinno mieć dostarczane wszystkie zawarte tam składniki odżywcze.

Kiedy rozpocząć karmienie kaszkami?

Z reguły szósty miesiąc życia dziecka jest dobrym momentem na rozpoczęcie eksperymentów z rozszerzaniem diety. Trzeba jednak uważać, ponieważ początki są bardzo trudne.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles