3 rodzaje ubrań idealnych dla niemowląt

Ubieranie niemowląt nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w przypadku kilkumiesięcznych dzieci, które potrafią już zapanować w pewnym stopniu nad rękami i nogami. Ciągle ruszające się niemowlę utrudnia zakładanie ubranek, dlatego wielu rodziców wybiera stroje niewymagające od dzieci długiego pozostawania w bezruchu.

Do najpopularniejszych ubranek dla dzieci należą body niemowlęce, kaftaniki i śpiochy. Nie mniejszym zainteresowaniem rodziców cieszą się również pajace, a dla dziewczynek sukienki.

Wygodne body niemowlęce

Już od wielu lat podstawą niemowlęcej garderoby jest body. To wygodny rodzaj ubrań zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Przede wszystkim, dobrej jakości body, np. takie jak te dostępne na https://www.kasiaubranka.pl/Ubranka/Body-Niemowlece, zapewnia dziecku odpowiedni komfort termiczny i nie ogranicza jego ruchów. Niemowlę może więc bez przeszkód eksplorować otaczający je świat.

Dla rodziców body ma jeszcze kilka dodatkowych zalet – szybko się je ubiera i ma wygodne zapięcie w kroku, dzięki któremu można szybko i bez przeszkód zmienić dziecku pieluchę, nie rozbierając go ze wszystkich ubranek. Zapięcie w kroku dodatkowo pomaga utrzymać pieluchę na miejscu, co w przypadku ruchliwych niemowląt jest bardzo ważne. Za najwygodniejsze w ubieraniu body niemowlęce uznawane są te zapinane z przodu lub zakładane przez głowę, które dodatkowo posiadają zapięcie na ramieniu.

Kaftanik zapinany na zakładkę

Nawet najlepsze body niemowlęce nie zastąpi kaftanika. Ten odpowiednik sweterka czy cienkiej bluzeczki również stanowi podstawę niemowlęcej garderoby. Zakłada się go zarówno na wierzch, np. na body czy koszulkę, jak również pod spód, np. pod śpiochy. Wiele kaftaników ubiera się przez głowę, jednak ten sposób nie jest zbyt lubiany przez dzieci, a niektórym rodzicom nastręcza problemów. Z tego powodu popularnością cieszą się kaftaniki zapinane na zakładkę, a więc te posiadające zapięcie z boku lub zawiązywane za pomocą cienkich tasiemek.

Uniwersalne pajacyki

Pajacykami nazywa się praktyczne kombinezony dla dzieci, które stanowią jednocześnie spodenki, skarpetki i bluzeczkę. Najczęściej posiadają one zapięcie nie tylko na górnej części, ale również na nogawkach lub jednej nogawce, dzięki czemu dziecko można ubrać szybko i bez problemów. Pajacyk to bardzo wygodne ubranie, pod warunkiem, że jego rozmiar jest dobrze dopasowany do potrzeb dziecka, a więc nie krępuje jego ruchów, ani nie spada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles