3 wskazówki, jak wybrać idealne meble dla dziecka

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem, szczególnie wtedy, kiedy dziecko jest już na tyle duże, że chce decydować o tym samodzielnie. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko jego zdanie, ale również aspekt finansowy, bezpieczeństwo i funkcjonalność.


Rozwiązaniem, z którego korzysta wielu rodziców, są dziecięce meble modułowe. Meble te można bez przeszkód wymieniać i przestawiać, a nawet dołączać do nich kolejne elementy. W ten sposób pokój stale dostosowuje się do potrzeb dziecka.

Kiedy dziecko chce decydować

Nawet kilkuletnie dzieci, które zaczynają chodzić do przedszkola, mają już swoje preferencje odnośnie kolorów ścian i mebli, a także ulubione postacie z bajek czy motywy. Urządzając pokój dla dziecka warto więc wziąć te kwestie pod uwagę i pozwolić dziecku wybrać meble, które będą mu się podobać. Jeśli wybór dziecka nie przypadnie do gustu rodzicom, trzeba szukać porozumienia i wytłumaczyć dziecku, dlaczego jego wybór nie jest odpowiedni. W pokoju dziecięcym to właśnie dziecko ma się czuć swobodnie, dlatego wzięcie pod uwagę jego zdania jest bardzo ważne.

Bezpieczeństwo

Idealne meble dla dziecka powinny być przede wszystkim bezpieczne. Jeśli w grę wchodzi wyposażenie wnętrza dla niemowlęcia, trzeba pamiętać o przykręceniu mebli do ścian, co zapobiegnie ich upadkowi, a także o zabezpieczeniu ostrych krawędzi lub solidnym zamocowaniu półek na ścianach. Meble dla dzieci powinny też być wyprodukowane z bezpiecznych materiałów, pokrytych odpowiednimi farbami lub lakierami, które nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia malucha.

Funkcjonalne meble dziecięce

Perfekcyjnie dobrane meble do pokoju dziecięcego nie tylko powinny być bezpieczne i wpisywać się w gusta dziecka, ale muszą też cechować się funkcjonalnością. Dobrze, jeśli łatwo będzie je utrzymać w czystości, np. zmywać z nich ślady artystycznej twórczości dziecka. Dobre meble są pojemne i wytrzymałe, pozwalają na swobodne zagospodarowanie przestrzeni pokoju, a także zapewniają komfort użytkowania.

Dodatki

Chcąc wybrać uniwersalne meble do pokoju dziecięcego, jak te z oferty https://kocotkids.com/, a jednocześnie pozwolić dziecku na podjęcie decyzji o sposobie urządzenia pokoju, warto pokusić się o zakupienie dodatków w postaci kolorowej pościeli, prześcieradła, narzuty czy dywanu. Tego typu wyposażenie pokoju również jest potrzebne, a może znacznie ożywić całe wnętrze i sprawić, że dziecko chętnie będzie spędzało w nim czas.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Jak wybrać lodówkę, by być zadowolonym?
Next post Osteopata i fizjoterapeuta z Krakowa – 2 specjalistów, którzy kompleksowo zadbają o zdrowie Twojej rodziny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles