ABC Bezpieczeństwa na Polu Mokotowskim

Strefa kampanii ABC Bezpieczeństwa będzie edukować uczestników pikniku w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ideą kampanii jest zapobieganie wypadkom na drogach poprzez instruowanie uczestników ruchu drogowego i uświadamianie im podstawowych przyczyn wypadków, a zatem prowadzenie szerokiej profilaktyki. Podnosząc stan wiedzy oraz świadomość pieszych, rowerzystów i kierowców ABC Bezpieczeństwa wpisuje się w obszar niezbędnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Jednym z założeń kampanii jest łączenie działań instytucji, firm oraz mediów na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W strefie ABC Bezpieczeństwa uczestnicy pikniku obejrzą pokazy bezpiecznych samochodów i motocykli z udziałem gwiazd. Na scenie głównej będzie miał miejsce specjalny pokaz mody odblaskowej. Organizatorzy kampanii chcą pokazać, jak ważna jest widoczność na drodze, w myśl zasady, że noszenie odblasków to nie obciach, ale szansa na życie. Wraz z Policją pokażą również, jak bezpiecznie i prawidłowo przewozić dziecko w foteliku samochodowym, bo wbrew pozorom nie jest wcale proste i kierowcy niejednokrotnie popełniają błędy, które mogą się okazać tragiczne w skutkach. Najmłodsi spędzą ciekawie czas w kąciku bezpieczeństwa, a wszyscy uczestnicy imprezy będą mieli okazję wygrać mnóstwo cennych nagród w licznych konkursach.

Organizatorem ABC Bezpieczeństwa jest agencja Link PR. Patronat honorowy: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd m.st. Warszawy; partnerzy: Szewczyk Dealer VW, Honda Plaza, Recaro, Zarząd Transportu Miejskiego, Polski Związek Motorowy, Akademia Bezpiecznego Samochodu; patronat medialny: Radio Kolor, Gazeta.pl, ArboMedia, AMS.

Więcej informacji na stronie www.abcbezpieczenstwa.pl

Impreza plenerowa „Bądź bezpieczny w mieście” organizowana przez Urząd m.st. Warszawy 8 i 9 września (2 dni przed rocznicą wydarzeń w Nowym Jorku), będzie miała charakter plenerowego rodzinnego pikniku edukacyjnego, w którym bohaterami są służby miejskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *