Blisko 25 tysięcy dzieci zagra w tegorocznym XII Pucharze TP!

W XII Pucharze TP o tytuł Mistrzów Polski w Piłce Nożnej 11-latków będzie walczyć prawie 2300 drużyn szkolnych i uczniowskich klubów sportowych. Jest to o 300 zespołów piłkarskich więcej niż w zeszłorocznej edycji turnieju.

Najwięcej zespołów małych piłkarzy pochodzi z województwa lubelskiego (270), podkarpackiego (235) i małopolskiego (204).

Liczbę zgłoszonych drużyn z podziałem na województwa można znaleźć na stronie internetowej pod adresem http://puchar.tp.pl/mapaLokalizacjiDruzyn.

Obecnie rozpoczyna się etap rozgrywek eliminacyjnych XII Pucharu TP. Od 21 maja drużyny rozpoczną zmagania w finałach wojewódzkich. W wakacje najlepsi będą trenować formę na obozach sportowych, półfinały rozegrane zostaną w sierpniu i we wrześniu, a Wielki Finał w dniach 21-23 września br.

Zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców, oprócz tytułu Mistrzów Polski w Piłce Nożnej 11-latków, pucharów i medali zdobędą nagrodę główną – zobaczą na żywo mecz eliminacyjny Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej do EURO 2008.

Puchar TP w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusa jest największą ogólnopolską piłkarską imprezą dla dzieci i jedyną w Polsce, pod Honorowym Patronatem UEFA.

Więcej informacji o Pucharze TP można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.tp.pl/puchartp. Oprócz turniejowych i piłkarskich ciekawostek jest tam wiele konkursów, gier online oraz wiele innych atrakcji dla dzieci. W serwisie zamieszczone są również specjalne działy przeznaczone dla trenerów i rodziców.

Organizatorem XII Pucharu TP w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusa jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem – Telekomunikacja Polska.

Osoba kontaktowa TP: Jacek Kalinowski, Rzecznik Grupy TP
Tel.: 0 22 527 19 39
Fax: 0 22 527 19 79
E-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Osoba kontaktowa PZPN: Tomasz Zabielski, Koordynator turnieju z ramienia PZPN
Tel.: 022 621 07 03
GSM: 502 737 735
E-mail: tomasz.zabielski@pzpn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *