Body niemowlęce do pierwszej wyprawki dla dziecka

Body jest podstawowym ubrankiem niemowlęcym, które będzie towarzyszyło nam od narodzin dziecka, przez najbliższe dwa lata. Szykując pierwszą wyprawkę dla dziecka powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na aspekty wizualne, ale też zdrowie i bezpieczeństwo maluszka. Jakie ubranka wybieramy do pierwszej wyprawki?

Rodzaje body dla dzieci, które znajdziemy w sklepie

Body niemowlęce może występować w różnych formach. Typowe body jest bluzeczką z przedłużeniem, którą rozpinamy w kroku. Taki rodzaj ubranka jest bardzo praktyczny, i sprawdzony przez innych rodziców. Body może mieć różne formy, i będą one przydatne w różnych okolicznościach. W sklepach z ubrankami dla maluchów znajdziemy body kopertowe, i body rozpinane po całej długości. Znajdziemy również body rozpinane na jednym ramionku, lub body z zakładkami na obu ramionach. Wyróżniamy również body koszulowe, które sprawdzają się w bardziej uroczystych okolicznościach. Jeśli natomiast mówimy o rozpinaniu, najczęściej znajdziemy body rozpinane na zatrzaskowe napki, na guziczki, lub rzadziej na ekspres.

Body niemowlęce - jakie są rodzaje?

Body rozpinane kopertowo na pierwsze tygodnie życia dziecka

Body dla noworodka to szczególnie ważne ubranko, które przede wszystkim musi zapewnić dziecku wygodę i bezpieczeństwo. Noworodek jest bardzo delikatny, a jego skóra wrażliwa. Wybieramy więc body z dobrej jakości bawełny, bez sztucznych domieszek, i zbyt wielu ozdobników. Dobrym rozwiązaniem jest wybór gładkich bodziaków, body z bawełny organicznej, lub z bambusa. Dobre marki używają do szycia bezpiecznej, certyfikowanej bawełny, a kolory i nadruki na ubranku to bezpieczny nadruk wodny, który nie podrażnia skóry dziecka. Takich ubranek możecie szukać wśród marek: Mrofi, Pinokio, Marija, Nini. Wybierając body dla noworodka zwracajcie też uwagę na to, czy sposób rozpinania ubranka będzie wygodny dla Was.

Jak ubieramy noworodka w body?

Jak ubieramy noworodka w body?

Zazwyczaj dla noworodka szykujemy body kopertowe lub body rozpinane po całości. Czym się różnią oba ubranka? Body kopertowe rozpinamy na zakładkę, kładziemy dziecko w rozpiętym body – i kolejno zakładamy lewą stronę, i prawą stronę. Taka forma ubranka nie podrażnia brzuszka dziecka, jest łatwa do ubrania, i zapewnia dziecku otulenie. Drugi rodzaj body to ubranko które rozpinamy przez cały środek. Zapewnia dziecku mniej ciepła, a więc lepiej sprawdza się w cieplejszych porach roku. Takie body również chroni brzuszek, i jest łatwe do założenia dziecku.

Bawełniane body rozpinane na ramieniu

Wybierając body dla starszego dziecka, możemy zdecydować się na body z rozpinaniem na ramieniu, lub szlufkami na obu ramionkach. To body rozpinamy w kroczku, i zakładamy dziecku przez głowę. Dzieci w wieku 4-5 miesięcy spokojnie pozwolą już ubrać sobie taki rodzaj ubranka. Rozpinane na ramionku napki lub zakładki ułatwiają zakładanie body przez głowę. Wielu rodziców decyduje się na ubieranie dzieci w body nawet do drugiego i trzeciego roku życia. Body nie wychodzi ze spodni, i zapewnia zakryte plecy dziecka nawet przy najbardziej szalonej zabawie. Obserwujemy że coraz bardziej popularne stają się body dla dzieci w rozmiarach 92-110.

Body koszulowe na Chrzciny i inne okazje

Body dla dziecka może pełnić również rolę eleganckiego ubrania. Bardzo popularne są body przypominające koszule dla dorosłych. Oczywiście takie body wygląda jak koszula, ale jest uszyte z miękkiej bawełny. Popularnym ubrankiem na uroczystości jest body Mrofi. To elegancka koszulka którą rozpinamy przez cały środek, i na rękawkach. Elegancki kołnierzyk świetnie wygląda sam, ale również z założoną muszką. Body koszulowe w różnych wzorach znajdziecie w sklepie internetowym fazymazy.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *