Chcę być widoczny na drodze! – ABC Bezpieczeństwa

Kampanię ABC Bezpieczeństwa zainaugurowała 19 kwietnia konferencja prasowa w Szkole Podstawowej nr 82 na warszawskim Bemowie z udziałem dzieci oraz ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego. „Bezpiecznym i rozważnym bądź…..przecież jedno życie masz!….” – takimi słowami otworzyły konferencję prasową dzieci, które w formie krótkiego przedstawienia teatralnego wypowiedziały się na temat bezpieczeństwa na drodze.

23 kwietnia w ramach Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Kampanii ABC Bezpieczeństwa na ulicach Bemowa odbył się happening, w którym uczestniczyło 70 dzieci. Zgodnie z hasłem kampanii „Oddajmy dzieciom głos!” organizatorzy umożliwili wypowiedzenie się w kwestii bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Dzieci i młodzież – jako najbardziej zagrożona na polskich drogach grupa są bowiem głównymi odbiorcami kampanii ABC Bezpieczeństwa.

Młodzi uczestnicy akcji nieśli transparenty i skandowali hasła takie jak: “Chcę być widoczny na drodze!” czy “Kierowco, zwolnij!”. Pod Ratuszem z dziećmi spotkał się zastępca Burmistrza Bemowa Mariusz Początek, który podziękował za akcję i przekazał upominki dla wszystkich uczestników. Na ręce Burmistrza dzieci złożyły podziękowania dla władz dzielnicy za aktywne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

W ramach Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz kampanii ABC Bezpieczeństwa 28 kwietnia najmłodsi uczyli się podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Postaci serialowe Jetix Play – Panda oraz Kot udały się do sklepów SMYK – w Galerii Mokotów oraz CH Arkadia. Od godziny 11.00 do 17.00 w ramach kącików ABC bezpieczeństwa milusińscy rysowali znaki drogowe, sygnalizatory świetlne oraz przejścia dla pieszych. W nagrodę otrzymali między innymi opaski fluorescencyjne, specjalne nalepki  z napisem: „Mój tata jest bezpiecznym kierowcą” oraz ” Moja mama jest bezpiecznym kierowcą”.

29 kwietnia w niedzielę ABC Bezpieczeństwa znalazło także swoje miejsce podczas imprezy zorganizowanej przez Jetix Play pod Pałacem Kultury. Dla najmłodszych wybudowano specjalne miasteczko bezpieczeństwa, w którym pod kierunkiem Policjanta dzieci pokonywały specjalną trasę, ucząc się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Liczne konkursy dotyczyły wiedzy o znakach drogowych oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Kontynuacją działań w ramach kampanii ABC Bezpieczeństwa jest Piknik Motoryzacyjny przy molo w Sopocie (12 sierpnia) oraz poprzedzająca go konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku (10 sierpnia).

Kampania ABC Bezpieczeństwa zaistnieje również na miejskim festynie rodzinnym „Bądź bezpieczny w mieście” w dniach 8-9 września na Polu Mokotowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.