Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz być bliżej dziecka? Wybierz przedszkole z e-dziennikiem Chmurkowo

Chcesz na bieżąco śledzić postępy Twojego dziecka w przedszkolu? Zależy Ci na stałym kontakcie z nauczycielami oraz uczestnictwie w codziennym życiu placówki? Wybierz dla swej pociechy przedszkole z e-dziennikiem Chmurkowo – pierwszym systemem niemal w pełni informatyzującym pracę przedszkola.

Autorką pomysłu jest nauczycielka wychowania przedszkolnego, która zauważyła, że rodzice – mimo częstych wizyt – nie zawsze są na bieżąco z tym, co się dzieje w przedszkolu. Ilu rodziców przynajmniej raz w roku przegląda arkusze oceny rozwoju swojego dziecka? Niewielu wie także o organizowanych wydarzeniach i uroczystościach lub zna plan dnia.

W przedszkolu przez Internet
Można to z łatwością zmienić i na bieżąco śledzić rozwój swojego dziecka za pomocą Internetu. Chmurkowo to m.in. dziennik elektroniczny (e-dziennik), który daje rodzicom dostęp on-line do systemu aktualnych arkuszy, umożliwiających obserwowanie postępów dziecka i opinii na jego temat. Poza tym, dzięki e-dziennikowi, rodzice mają stały wgląd w codzienne życie przedszkola  i przedszkolaków – daje on dostęp do ramowego programu dnia, zestawienia obecności oraz zapisów aktywności oraz umiejętności pociechy. Rodzice mogą również korzystać z zakładki, jaką jest kalendarz wydarzeń i w ten sposób śledzić najistotniejsze wydarzenia i ich terminy w przedszkolu, jak chociażby planowane wycieczki, uroczystości czy dni otwarte.

Dzięki serwisowi każdy rodzic ma również dostęp do panelu swojego przedszkolaka, gdzie prezentowane są indywidualne osiągnięcia dziecka oraz diagnoza pedagogiczna wraz z odpowiednimi wnioskami i ewentualnymi zaleceniami odnoście dalszej pracy pociechy. Wgląd do takiego panelu mają oczywiście jedynie rodzice danego dziecka.

Lepsza komunikacja z przedszkolem
Chmurkowo wzmacnia także relację na linii rodzic-nauczyciel (z korzyścią dla naszej pociechy).  Rodzic może wyrazić swoje zdanie odnośnie funkcjonowania placówki dzięki systemowi wiadomości mailowych oraz ankiet on-line – w ten sposób każdy pojawiający się problem może być rozwiązywany sprawnie i szybko. Ciekawym urozmaiceniem jest również galeria zdjęć on-line, która daje rodzicom możliwość oglądania swych pociech podczas zabawy, zajęć przedszkolnych, uroczystości lub wycieczek.

Nie możesz dojść do ładu z przedszkolnymi posiłkami? Chmurkowo pozwoli Ci zorientować się w ilości wykorzystanych posiłków i tych, które przepadły w wyniku nieobecności dziecka. Dzięki temu będziesz wiedzieć ile pieniędzy przedszkole powinno Ci zwrócić. Również każda zmiana cen posiłków jest niezwłocznie podawana do wiadomości na platformie.

Wyszukaj najbliższe przedszkole
W tym roku Chmurkowo udostępniło także internetową wyszukiwarkę przedszkoli – przedszkolawokolicy.pl – dzięki której można szybko odnaleźć najbliższe przedszkole i dowiedzieć się o nim więcej. W planie jest także dokonywanie płatności on-line – rodzice będą mogli rozliczać się z przedszkolem za czesne (lub inne opłaty) za pośrednictwem Internetu, co z pewnością usprawni proces płatności.

E-dziennik i cała platforma już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. „Rodzice, którzy zdecydowali się na korzystanie z platformy chwalą jej przejrzystość i intuicyjną obsługę  – opowiada Katarzyna Stępień nauczycielka jednego z przedszkoli – Cieszą się z tego, że mogą podglądać swoje pociechy, które rzadko wtajemniczają swoich rodziców w życie przedszkolaka”.

Zapraszamy wszystkich rodziców na: www.chmurkowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *