Chirurgia plastyczna Intymnie…

Kolejnym krokiem w chirurgii plastycznej są operacje miejsc intymnych, bardzo popularne w USA i Wielkiej Brytanii.

Nasz rynek wydaje się być coraz bardziej zainteresowany tego typu zabiegami. Coraz więcej kobiet decyduje się na operacje plastyczne okolic intymnych. Cel zazwyczaj jest jeden – poprawa życia intymnego a co za tym idzie lepsze samopoczucie. Kobiety przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu, chcą dobrze wyglądać, a możliwość upiększania okolic intymnych jest dla wielu z nich kolejnym krokiem do bycia piękną. Lekarze nie narzekają na brak pacjentek, zatem bez wątpienia chirurgia miejsc intymnych ma racje bytu.

Taką opinię potwierdza dr.Andrzej Barwijuk z IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plastycznej:

„Moje pacjentki chcą poprawić swoje miejsca intymne głównie z powodów estetycznych, ale przychodzą również kobiety u których w zasadzie zabieg labioplastyki jest wręcz wskazany, kiedy występuje np: przerost warg sromowych, co przy codziennej higienie osobistej dla wielu kobiet jest dużym utrudnieniem. Obcisła bielizna staje się nie dostępna, bo noszenie jej sprawia ból. Zainteresowanych pacjentek jest coraz więcej, a najczęściej tego typu zabiegom poddają się kobiety po przebytych ciążach.”

Jeśli chodzi o operacje miejsc intymnych to wyróżnia się dwie możliwości: labioplastyka i waginoplastyka.

Labioplastyka to zmiana kształtu warg sromowych. Pacjentki najczęściej chcą je zmniejszyć. Kobiety czują ogromny dyskomfort z powodu dużych warg sromowych, a możliwość poprawy tego stanu dzięki operacji jest dla wielu prawdziwym zbawieniem.

Waginoplastyka natomiast, to zabieg zwężenia pochwy i wyeksponowania punktu G. Można również odtworzyć błonę dziewiczą bądź przeprowadzić operacje naprawcze dla kobiet po wielokrotnych porodach. Powiększanie punktu G polega na wstrzykiwaniu kolagenu w ściany pochwy. Obszar ten ma stać się większy i bardziej wrażliwy.

Jak widać spectrum możliwości jest szerokie, a jedno jest pewne, chętnych nie brakuje. Pozostaje nam tylko czekać co jeszcze chirurgia plastyczna nam zaproponuje….?

Więcej informacji można uzyskać : biuro@iqmedica.pl

IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plastycznej
tel. 022 872 01 61
ul. Przewodowa 123/125
04-895 Warszawa
biuro@iqmedica.pl
www.iqmedica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *