Chlorella w tabletkach: suplement, który stał się hitem wśród kobiet!

To jeden z suplementów diety, o których mówi się najwięcej. Alga chlorella stanowi ciekawostkę dietetyczną, wymienia się ją w grupie produktów zwanych super foods. Posiada mnóstwo ciekawych właściwości i jest ceniona, między innymi w kuracjach odchudzających i odtruwających organizm. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was garść informacji o tym, dlaczego chlorella jest świetnym suplementem dla kobiet!

Chlorella – co to jest i dlaczego cenią ją sobie nawet w kosmosie?

Alga chlorella jest jednokomórkowym organizmem, który żyje w czystych wodach, między innymi oceanicznych. Jej wielkość to zaledwie 12 mikronów, jest więc malutkim organizmem, posiada jednak wyjątkowe właściwości odżywcze. Aktualnie roczna produkcja chlorelli na świecie to około 2 tysiące ton, a większość pochodzi z hawajskich hodowli oceanicznych.

Właściwości chlorelli cenione są już od ponad stu lat, pierwszymi, którzy rozpoczęli testować odżywcze działanie chlorelli byli Niemcy już podczas I Wojny Światowej. Ze względu na mnóstwo składników odżywczych w niewielkiej dawce produktu, chlorella stała się także interesującym suplementem diety dla kosmonautów z NASA. Jest to zatem naturalny suplement diety, którego wykorzystanie zostało potwierdzone przez środowisko naukowe, jak również przez samych konsumentów. Szczegóły dotyczące certyfikatów jakościowych i technologii hodowli chlorelli znajdziecie w serwisie kenay.com.pl.

Chlorella w tabletkach: na co warto ją brać?

Choć trudno w to uwierzyć, chlorella (Kenay.com.pl/103-chlorella-yaeyama-120-tabletek.html) jest jednym z suplementów diety, które działają niemal na każdy aspekt naszego zdrowia. Duża zawartość aminokwasów sprawia, że jest doskonałym źródłem białka, również w diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Posiada mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki sporej zawartości błonnika, chlorella przyczynia się do regulowania pracy jelit i do odchudzania (zmniejsza uczucie łaknienia). Chlorella jest bogatym źródłem witamin (głównie B,E i A) oraz wartościowych pierwiastków, jak wapń, cynk i selen).

Fot. Chlorella firmy Kenay

Jak sama nazwa wskazuje, jednym ze składników chlorelli jest chlorofil, czyli zielony barwnik. Jego obecność wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn, dlatego też algi te znajdziemy czasami w poradnikach detoksykacyjnych. Chlorofil przyczynia się również do wzmacniania układu immunologicznego. Chlorella jest zatem doskonałym suplementem diety o działaniu wzmacniającym i profilaktycznym.

Ze względu na wysoką zawartość witamin i minerałów, a także błonnika, chlorofilu i antyoksydantów, chlorella wymieniana jest w grupie suplementów dla kobiet. Składniki te przyczyniają się do utrzymania ładnej, szczupłej sylwetki oraz spowalniają procesy starzenia, jednocześnie wzmacniając włosy i paznokcie.

Jak brać chlorellę?

Jak podaje kenay.com.pl, chlorella powinna być dawkowana w ilości od 4 do 6 kapsułek na dobę. Tę samą dawkę dobową można przyjmować w formie proszku (na rynku występuje chlorella w tabletach oraz sproszkowana), którą możemy dodawać do koktajli i potraw.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Higieniczne mycie rąk, dezynfekcja rąk
Next post Jak spędzić wspólnie z dzieckiem wolny czas w Warszawie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles