Chorobę AMD epidemia ślepoty XXI wieku

ForumAMD zostało podzielone na trzy części: dla lekarzy, pacjentów i mediów. Część dla lekarzy, kierowana jest przede wszystkim do okulistów – mają oni możliwość omówienia czy skonsultowania poszczególnych przypadków choroby, a także poszerzenia swojej wiedzy na temat AMD. „Baza Wiedzy” zawiera informacje o najnowszych osiągnięciach naukowych, zasadach leczenia i opcjach diagnostycznych, a także możliwościach rehabilitacji osób niedowidzących na skutek AMD. Szczegółowo zostały opisane metody wykorzystywane w diagnostyce chorób siatkówki, takie jak angiografia fluoresceinowa, czy optyczna koherentna tomografia. ForumAMD jest stroną interaktywną – lekarze znajda tu zdjęcia diagnostyczne wraz z opisami poszczególnych przypadków, sami mogą także zadawać pytania ekspertom. Twórcy portalu zwrócili szczególną uwagę na etiologię choroby, profilaktykę a także możliwości poprawy jakości życia pacjentów. Do tej części portalu załączone zostały specjalnie przygotowane videocasty z wypowiedziami ekspertów i pacjentów, a także film instruktażowy, przedstawiający wykonywanie zabiegu iniekcji doszklistkowej.

Część dedykowana pacjentom powstała z myślą o propagowaniu wśród społeczeństwa świadomego podejścia do problematyki AMD. Tutaj możemy zapoznać się z rolą prawidłowego żywienia, jako niezmiernie ważnej części profilaktyki AMD, poznać trudne pojęcia medyczne dzięki przygotowanej i na bieżąco aktualizowanej Encyklopedii AMD. Pacjentom udostępniono również proste narzędzia dające możliwość postawienia samodiagnozy (poprzez wykonanie testu Amslera) a także szansę poznania praw pacjenta. Biorąc pod uwagę potencjalne problemy z przeczytaniem tekstu przez osoby słabo widzące, udostępniona została opcja „powiększ tekst” a także możliwość wysłuchania materiału, czytanego przez lektora.

Oddzielna część portalu skierowana jest do dziennikarzy. W ForumAMD Prasa znalazły się informacje użyteczne dla mediów – relacje z konferencji naukowych i prasowych, wyniki badań świadomości AMD wśród społeczeństwa i lekarzy. Można tam również zapoznać się z informacjami, które już ukazały się w mediach.

ForumAMD jest częścią kampanii edukacyjno-społecznej mającej na celu dotarcie do jak największej grupy społeczeństwa, lekarzy i mediów. „Powołaliśmy platformę internetową w odpowiedzi na zwiększającą się popularność Internetu jako narzędzia dla lekarzy oraz źródła wiedzy o zdrowiu dla pacjentów” – powiedział prof. Jerzy Szaflik, inicjator www.forumAMD.pl. W działania kampanii co roku włącza się coraz więcej ekspertów i ośrodków medycznych, również coraz więcej osób zgłasza się o pomoc i poradę do stowarzyszenia pacjentów – Retina AMD Polska. Świadczy to o wzroście zainteresowania tematyką i większej dbałości o zdrowie oczu.

ForumAMD zostało stworzone przez Activeweb Medical Solutions, lidera na rynku usług zarządzania projektami medycznymi, emarketingu i edetailingu w sektorze medycznym i farmaceutycznym. „W celu realizacji projektu Activeweb stworzył pierwszy w Europie system wsparcia diagnozy online pozwalający lekarzom na prowadzenie interaktywnych konsultacji medycznych przez Internet” – powiedział Igor Gnot, prezes Activeweb Medical Solutions.

Chorobę AMD można określić jako epidemię ślepoty XXI wieku – rocznie na świecie przybywa ok. 500 tys. chorych. Szacuje się, że w Polsce, w ciągu roku przybywa ponad 20 tys. nowych przypadków wysiękowej postaci AMD.

O Activeweb Medical Solutions:
Activeweb Medical Solutions jest liderem na rynku usług zarządzania projektami medycznymi, emarketingu i edetailingu w sektorze medycznym i farmaceutycznym. Firma powstała w 2001 roku, aktualnie zarządza ponad 60 projektami medycznymi w tym siecią specjalistycznych portali medycznych Openmedica i internetową telewizją medyczna openmedica.tv. Activeweb Medical Solutions ściśle współpracuje z agendami rządowymi, wydawnictwami medycznymi, towarzystwami medycznymi i firmami farmaceutycznymi dla tworzenia innowacyjnych rozwiązań internetowych dla naszych rodzin, pacjentów i lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *