Chorwacja nadal popularna wśród polskich turystów

Informacje podstawowe
Chorwacja
położona jest w południowej części Europy, wzdłuż Morza Adriatyckiego. Graniczy z takimi państwami jak Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina (przez ten kraj jest nawet „przedzielona”) oraz Serbia, Węgry i Słowenia. Chorwacja wchodziła w skład nieistniejącej już Jugosławii, po wojnie domowej i rozpadzie wspomnianej Jugosławii, w 1991 roku uzyskała niepodległość.


Przede wszystkim samochodem

Chorwacja jest jednym z najbardziej popularnych państw wśród polskich turystów, do którego podróżują na wakacje samochodem. To właśnie Chorwacja jest miejscem najbliższym naszemu krajowi, w którym znajdziemy gwarantowane warunki wypoczynku, jeśli chodzi o pogodę czy piękne morze. Jedynym minusem są tutaj plaże, gdyż w większości są kamieniste, betonowe (z betonowych płyt) lub żwirowe. Plaże piaszczyste są tutaj rzadkością i można je policzyć dosłownie na palcach jednej ręki.

 

 

Drugim minusem Chorwacji są jeżowce, czyli małe zwierzątka morskie wyglądające jak czarne piłki do tenisa ziemnego z kolcami. Znajdują się przy brzegu przy kamieniach. Dlatego wchodząc do wody należy bacznie patrzeć pod nogi, a najlepiej mieć odpowiednie obuwie z grubą podeszwą.

Pod względem turystycznym Chorwacja jest bardzo atrakcyjna, proponujemy dowiedzieć się więcej o Chorwacji. Jeśli chodzi o noclegi, znajdziemy tutaj bardzo dużo kwater prywatnych czy hoteli oraz dobrze przygotowanych pól namiotowych.


Zwiedzanie i wypoczynek

Miłośnicy zwiedzania na pewno nie zawiodą się, wybierając się na wakacje do Chorwacji. Praktycznie na każdym kroku jest tutaj coś ciekawego do zobaczenia, czy to Dubrownik, wyspa Pag czy miasteczko Ston. Do jednych z obowiązkowych punktów podczas zwiedzania Chorwacji należą także parki narodowe, przede wszystkim Park Narodowy Jeziora Plitvickie oraz parki Krka i Kornati.

Do najpopularniejszych miejsc wypoczynku, należy zaliczyć:

  • Rovinj, Pula – położone na północy kraju w Istrii;
  • Mararska Riwiera, Omis, Trogir czy Szybenik – leżące w Dalmacji.

Są to tylko największe z turystycznych miejscowości, jadąc wzdłuż wybrzeża znajdziemy wiele bardzo malowniczych miasteczek, leżących nas samym wybrzeżem Adriatyku.

Chorwacja nie jest krajem tanim, szczególnie w ostatnich latach, gdy ceny rosły praktycznie z roku na rok, wraz z rozwojem turystyki i przemysłu turystycznego. Jednak trzeba powiedzieć, że naród ten potrafi wykorzystać pieniądze pozostawiane przez turystów, co idealnie widać po tempie i jakości chociażby budowanych tam autostrad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *