Co na wypadanie włosów? Przyczyny łysienia

Problem wypadających włosów dotyka wielu osób. Często pojawia się niespodziewanie i bywa też skutkiem różnego rodzaju chorób i zdarzeń, które nie tylko przebyliśmy, ale które także wciąż trwają. Wiele osób pyta, co na wypadanie włosów warto stosować, jednak nie ma na to jednej, dobrej odpowiedzi. Zanim przystąpimy do łagodzenia skutków utraty owłosienia, powinniśmy zacząć od odkrycia źródła problemu i jego eliminacji.

Łysienie telogenowe i inne przyczyny utraty włosów

Różne mogą być powody utraty włosów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. W wielu przypadkach możliwe jest jednak zahamowanie postępującej zmiany i przywrócenie fryzurze dawnego wyglądu. Trzeba po prostu zacząć działać możliwie jak najszybciej. Warto pamiętać, że czasami wypadanie włosów jest tylko przejściowe i może samoczynnie się zakończyć – mowa tutaj przede wszystkim o zmianie pór roku, która ma wpływ na nasze samopoczucie, ale także wygląd skóry, paznokci czy włosów.

Inną, ale równie poważną przyczyną, jest występujący w naszym życiu stres. Sytuacje, które powodują u nas niepokój utrzymujący się przez długi czas, bezpośrednio wpływają na stan naszego zdrowia. Co więc zrobić w takim przypadku? Najlepiej poszukać pomocy u specjalisty. Należy również wystrzegać się niezdrowego trybu życia, w którym nie ma wystarczającej ilości snu, ruchu oraz zdrowych posiłków.

Podobnie odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna, ponieważ zapobiega ona wypadaniu zdrowych włosów i zapewnia wzmocnienie osłabionych cebulek.

Tymczasem, jeżeli jest to łysienie telogenowe spowodowane przez różne choroby i przypadłości, to z czasem zauważymy widoczne przerzedzenie włosów oraz dalsze skutki braku leczenia. Nie zwlekajmy i udajmy się do trychologa lub lekarza pierwszego kontaktu.

Ile trwa wypadanie włosów?

Wypadanie włosów będzie trwało tak długo, dopóki nie zostanie wyeliminowana jego przyczyna. Jeżeli utrata owłosienia pojawia się zaraz po urodzeniu dziecka, to zazwyczaj mija w przeciągu 9 miesięcy. Jeżeli natomiast tak się nie stanie, to najprawdopodobniej nasz organizm boryka się z inną, nową przyczyną takiego stanu. Tak samo sezonowe wypadanie włosów znika bardzo szybko, bo nasze ciało przyzwyczaja się do nowej pory roku. Natomiast łysienie telogenowe może trwać i trwać, dlatego konieczna jest reakcja z naszej strony.

Utrata owłosienia – co na wypadanie włosów?

Gdy uda się nam odszukać przyczynę wypadania włosów i rozpocząć leczenie, warto również zadbać o dobór odpowiedniej pielęgnacji. Co na wypadanie włosów najlepiej stosować, aby szybko zobaczyć rezultaty? Postarajmy się korzystać zarówno z domowych sposobów, jak i tych, które zalecane są przez specjalistę. Najlepiej udać się do trychologa, który pomoże nam dobrać odpowiednią pielęgnację.

Będzie się ona składała z produktów dopasowanych zarówno do typu włosów, jak i problemu. Szampony, odżywki, sera czy wcierki powinny posiadać bogaty skład działający regenerująco, odżywczo i nawilżająco. Nie można też zapomnieć o regularnym pobudzaniu mikrokrążenia skóry. Wykonując peeling skalpu oraz delikatny masaż, możemy sprawić, że nowe włosy będą rosły szybciej.

Previous post Dieta w ciąży – jak powinno wyglądać zdrowe odżywianie?
Next post Jakie materace dziecięce zapewnią najwyższy poziom zdrowia i komfortu?

One thought on “Co na wypadanie włosów? Przyczyny łysienia

  1. U mnie też zaczęły włosy lecieć i chodziłem do tych specjalistów, ale żadne nie potrafił dobrze zaradzić. Pomógł mi Vova, świetny stylista z Gnatyshyn, który doskonale zna się również na pielęgnacji włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles