Czy można stosować dietę przyjazną dla środowiska i nadal jeść mięso?

Produkcja żywności ma wpływ na środowisko, ponieważ zużywa wodę i ziemię. Dlatego często mówi się, że jedzenie żywności, która jest wytwarzana przy użyciu mniejszej ilości zasobów (i nie przyczynia się znacząco do emisji gazów cieplarnianych), jest lepsze dla naszej planety.

Żywność roślinna jest ogólnie uważana za bardziej ekologiczną niż mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a diety wegańskie i wegetariańskie są często określane jako zrównoważone. Oceniając wpływ mięsa na środowisko, należy jednak wziąć pod uwagę wiele kwestii. Mogą istnieć sposoby, by jeść mięso w sposób bardziej zrównoważony.

Wpływ mięsa na środowisko jest generalnie większy niż wpływ żywności roślinnej. W produkcji mięsa wykorzystuje się duże ilości ziemi i zasobów, ale niektóre techniki związane z hodowlą zwierząt mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych ekosystemów. Warto w diecie zastosować odpowiednią suplementacje, zajrzyj do serwisu http://jedzmy-zdrowo.pl/ gdzie znajdziesz wiele ciekawych suplementów.

Jakie mięso wybrać?

Generalnie, spożywanie większej ilości pełnowartościowych, minimalnie przetworzonych pokarmów roślinnych jest krokiem we właściwym kierunku. Należą do nich owoce, warzywa, pełne ziarna zbóż i rośliny strączkowe. Pomocne jest także ograniczenie spożycia mięsa i wybieranie produktów zwierzęcych hodowanych w sposób zrównoważony.

Wybieraj mięso pochodzące z ekologicznych hodowli.

Przed zakupem mięsa sprawdzaj etykietę, ograniczając lub unikając produktów, które były hodowane w wytwórni pasz. Chociaż krowy karmione trawą lub hodowane na pastwiskach mogą emitować więcej metanu niż bydło hodowane konwencjonalnie, ich ogólny wpływ na lokalny ekosystem jest znacznie mniejszy.
Zainwestuj w udział w akcji mięsnej.

Mięso w diecie zrównoważonej

Zmniejsz porcje mięsa. Dodawanie mięsa w niewielkich ilościach, np. jako dodatku do dań lub dekoracji, może pomóc w ograniczeniu ogólnego spożycia. Eksperymentuj z przygotowywaniem posiłków, które składają się głównie z pokarmów roślinnych, ale zawierają niewielkie ilości mięsa, np. sałatki z fasolą jako głównym źródłem białka i kilkoma plasterkami kurczaka lub dania typu stir-fry z dużą ilością warzyw i ziaren oraz niewielką ilością wołowiny.

Przy takiej diecie warto zaopatrzyć się w odpowiednie suplementy diety jak http://meridiasprzedam.plom.pl/

Skup się na dodaniu do diety nowych pokarmów roślinnych, zamiast ograniczać mięso.
Jeśli trudno Ci ograniczyć spożycie mięsa – być może ze względu na wygodę lub przyzwyczajenie – skup się na nowych produktach, które będą mogły zastąpić mięso w przyszłości.

Przeglądaj blogi kulinarne i książki kucharskie w poszukiwaniu przepisów na potrawy roślinne i postaw sobie za cel wypróbowanie nowego dania co tydzień. Na przykład, jeśli nigdy nie próbowałeś soczewicy, poeksperymentuj z nią. Z soczewicy można przyrządzić bezmięsny „klops” lub faszerowaną paprykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *