Dlaczego warto mieć w swojej szafie ubrania basic?

Nadążające za najnowszymi trendami, dopasowujące się do zmieniających się potrzeb, a jednocześnie – na każdą okazję. Takie właśnie są ubrania basic – i już to powinno nam dać obraz, dlaczego warto mieć je w swojej szafie. Dlaczego jeszcze popularne basici warto nosić? Sprawdźmy!

Basic, czyli prosty

Odzież basic to po prostu odzież podstawowa. Charakteryzuje się klasycznym krojem, powściągliwymi zdobieniami oraz bardzo stonowaną kolorystycą. W skład tej pojemnej kategorii wchodzą t-shirty, gładkie topy, bawełniane podkoszulki czy body, które łatwo rozpoznać po kroju i kolorach. Ubrania basic bowiem to dające się zestawić z niemal wszystkim biele, czernie, granaty czy ponadczasowe beże, które rzucają nowe spojrzenie na klasykę, ale i stanowią ukłon w stronę komfortu.

Basic, czyli codzienny

Ubrania basic z powodzeniem mogą towarzyszyć nam każdego dnia i między innymi również dlatego są symbolem współczesnego komfortu. A komfort jak wiemy odpowiada za nasze samopoczucie: dodaje nam siły, wzmacnia pewność siebie i pozwala czuć się sobą nawet w najbardziej prostej stylizacji, choćby był nią prosty t-shirt, zwykły top lub elastyczne body.

Ubrania basicowe jak nic innego zatem wpisują się w myśl przewodnią tzw. garderoby kapsułowej. Ostatnimi czasy zyskuje ona wierne grono kobiet na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza także łatwością w skomponowaniu praktycznych zestawów ubraniowych na co dzień, jak i podczas bardziej wymagających sytuacji. A polega na zredukowaniu swojej garderoby do minimum, opierając się na klasycznych, zawsze modnych i pasujących do wszystkiego ubraniach basic. Topy, body i t-shirty to najmodniejsze produkty tego sezonu. Te z kolei, w stylizacjach łączących trendy z kilku dekad są czymś więcej niż bawełnianymi podkoszulkami. Zwłaszcza w zestawieniach pozornie niewymagających – jak w połączeniu z kraciastą marynarką lub postymi dżinsami i szpilkami.

Basic, czyli wyjściowy

Proste ubrania basic za sprawą materiałów, z jakich zostały wykonane i stylowego połączenia ponadczasowych kolorów mogą stać się także niezwykle szykownymi elementami garderoby. Zakładając je np. do eleganckich cygaretek lub jako bazę pod garnitur zyskujemy bowiem nie tylko komfort, ale i niewymuszony wygląd p którego kluczem są właśnie basici. Przecież zasada ponadczasowej elegancji brzmi: “im prościej, tym lepiej”.

I nie chodzi tu wyłącznie o naszą wygodę – wszak ograniczając naszą garderobę do minimum wpisujemy się także w popularną zasadę zero waste. Każdy z nas i podejmowane przez nas jednostkowe decyzje są ważne. Również te zakupowe. Należy wspierać marki, które starają się pokazywać nam drogę, którą powinniśmy kroczyć. A jeśli idea brandów forujących minimalistyczne podejście do mody jest nam bliska – śmiało korzystajmy z ich oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *