Jak dobrać karnisz do wnętrza? – karnisze kwadratowe

Wybór odpowiedniego do wnętrza karnisza wcale nie jest łatwy. Pierwsza selekcja dotyczy zawsze widełek cenowych, które uzależnione są od budżetu, jaki mamy do dyspozycji na zakup karniszy. I jest ona stosunkowo łatwa. Jednak prawdziwe wyzwanie – dotyczące doboru karniszy – zaczyna się dopiero, gdy chcemy dopasować karnisze do stylu w pomieszczeniach, a także naszych własnych wymagań.

Dobieranie karnisza do pomieszczenia – co wziąć pod uwagę?

Karnisze przede wszystkim dobiera się względem pomieszczenia, w którym mamy zamiar je umieścić. Nie jest zasadą, że wszystkie karnisze muszą być identyczne w każdym pomieszczeniu w naszym domu, czy mieszkaniu. Reguła to dotyczy zarówno grubości karnisza, wzoru, czy też jego koloru.

Istnieją jednak przypadki, w których wybranie tych samych karniszy jest zalecane. Mowa oczywiście o pokojach łączonych, np. kuchni z salonem, czy też kuchni z jadalnią. W większości aranżacji odpowiednie będzie dobranie tych samych karniszy do obu tych pomieszczeń, oczywiście o ile styl we wnętrzach nie różni się znacznie.

Karnisze kwadratowe – do jakich wnętrz pasują?

Karnisze kwadratowe bardzo korzystnie będą wyglądać w pomieszczeniach aranżowanych na ostatnio niezwykle modny styl skandynawski. Do pokoi nawiązujących do stylu skandynawskiego dobrze wybrać karnisze w kolorze satyny i matowego chromu, będą idealnie komponować się z barwami ziemi, szarości, i złamanych bieli.

Karnisze w kwadratowym kształcie sprawdzą się również we wnętrzach minimalistycznym oraz we wszystkich takich, gdzie wskazane jest niewielka ilość zdobień, czy też odniesień do stylu retro. W pomieszczeniach w stylu minimalistycznym dominujące będą proste bryły i geometryczne detale, co daje idealną możliwość do zainstalowania właśnie tego rodzaju karniszy. W sklepie www.dkhome.pl znajdziecie różne modele karniszy kwadratowych.

Dla obszernych zasłon

Karnisze kwadratowe będą bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych okien, a także ciężkich zasłon. Będą również idealne do nowoczesnych wnętrz i apartamentów, gdzie dominuje nowatorskie rozwiązania w zakresie wykończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *