Dobry wybór dla skóry

Bez względu na wiek

Skóra małych dzieci nie jest w pełni rozwinięta (rozwija się do 3 roku życia) – jest znacznie cieńsza i wrażliwsza niż skóra osoby dorosłej, łatwo o jej wysuszenie i podrażnienie. O skórę dziecka musimy zatem dbać w sposób szczególny, na bieżąco oczyszczać i intensywnie nawilżać. Coraz więcej osób dorosłych również boryka się z problemem suchej skóry – jeżeli jesteśmy w tym gronie warto przestrzegać kilku zasad: zamienić długie i gorące kąpiele na szybki prysznic, do mycia używać bezpiecznych produktów, skórę osuszać oklepując miękkim ręcznikiem (nie pocierać) oraz regularnie stosować odpowiednie emolienty.

sucha-skora-2

Emolium daje radę

Marka Emolium to propozycja dla wszystkich osób z sucha skórą (również dla dzieci od 1. miesiąca życia). Produkty Emolium są hipoalergiczne, nie zawierają substancji zapachowych ani barwników. Ich formuła jest opracowana w taki sposób by nie tylko łagodziły skutki suchej skóry (zaczerwienia, podrażnienia, łuszczenie), ale również likwidowały jej przyczyny: nawilżają, natłuszczają i uelastyczniają naskórek, minimalizują utratę wody (przeznaskórkową) oraz wspierają odbudowę płaszcza lipidowego. W zależności od konkretnych potrzeb możemy wybierać różne produkty: kremy, emulsje, olejki i żele (przeznaczone do ciała i do kąpieli), a także środki służące do pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Co wybrać?

Do pielęgnacji skóry twarzy, dekoltu i dłoni wybierzmy krem Emolium: do skóry suchej (zalecany dla osób z bardzo suchą skórą, również atopową, sprawdzi się w pielęgnacji profilaktycznej i podtrzymującej; może być stosowany do skóry całego ciała), barierowy (dedykowane osobom z kontaktowymi zmianami na skórze – chroni przed czynnikami zewnętrznymi i wspiera regenerację naskórka) lub specjalny (nowoczesny emolient do pielęgnacji dermatologicznej chorobowo suchej skóry). Emolium krem ochronny na wiatr i mróz zapewni ochronę suchej i wrażliwej skórze. Nawilżający szampon Emolium łagodne umyje i zdecydowanie nawilży suchą skórę głowy oraz odżywi włosy, nie zawiera soli i siarczanów, może być stosowany do mycia dziecięcych główek i włosów (od 3. miesiąca życia). Do kąpieli i mycia pod prysznicem warto wybrać emulsje lub żele myjące Emolium, które delikatnie umyją i zabezpieczą skórę podczas kontaktu z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *