Dobrze nawilżający krem do twarzy utrzyma skórę w doskonałej kondycji

Choć nie możemy zatrzymać procesów starzenia się skóry, to z pewnością możemy sprawić, że będą one przebiegać znacznie wolniej. Dobrze nawilżający krem do twarzy potrafi czynić cuda. To on jest w stanie wspomagać skórę w trudnej walce o utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci we wszystkich jej warstwach, a to jest właśnie podstawą doskonałej kondycji skóry. Sprawdź, dlaczego warto wybierać kremy z kwasem hialuronowym.

Krem do twarzy nawilżający – składniki aktywne

Dobry krem nawilżający powinien aktywnie wspierać skórę w procesie zatrzymywania wody w jej warstwach, a także wspomagać odbudowę naturalnej warstwy lipidowej naskórka. To właśnie zadaniem tego płaszcza ochronnego jest chronienie skóry przed nadmierną utratą wody. Tylko dobrze nawilżona skóra zachowa na długo swoja świetną kondycję i fantastyczny, młody wygląd.

W recepturze kosmetyku powinny znaleźć się skuteczne składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy czy kolagen. Dobrze nawilżający krem do twarzy powinien zawierać emolienty, czyli substancje, które natłuszczają skórę oraz utrzymują jej naturalną wilgotność. W kremach warto szukać wazeliny, masła shea oraz olejów roślinnych, bo wszystkie te składniki wspomagają proces nawilżania.

Postaw na krem z kwasem hialuronowym

Jednym z najlepszych składników, które może zawierać krem do twarzy nawilżający, jest kwas hialuronowy. To substancja, która występuje naturalnie w organizmie człowieka, ale niestety wraz z upływającym czasem jest jej coraz mniej, a to przecież ona odpowiada za zdolność komórek do wiązania wody. Dostarczanie kwasu hialuronowego z zewnątrz jest zatem niezbędne, by spowolnić proces starzenia się skóry i sprawić, by utrzymała swój młodzieńczy blask jak najdłużej.

Kwas hialuronowy nie powoduje alergii ani podrażnień skóry. Krem do twarzy nawilżający z tym składnikiem nadaje się idealnie na każdą porę roku. Można go stosować do każdej cery, ale szczególnie cenny jest dla tej wrażliwej, a nawet atopowej, bo dla niej dobranie kremu jest szczególnie trudne.

A jednak to rozmiar ma znaczenie

Nie każdy krem z kwasem hialuronowym zadziała równie dobrze. Sekret tkwi w wielkości cząsteczek samego kwasu. Najlepszych efektów można się spodziewać wówczas, gdy w składzie kosmetyku znajduje się kwas hialuronowy, którego cząsteczki są niewielkie. Małocząsteczkowy kwas hialuronowy znacznie łatwiej przedostaje się do kolejnych warstw naskórka, a zatem może działać znacznie szerzej, zatrzymując wodę nie tylko na powierzchni skóry, ale także na jej nieco głębszych poziomach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles