Domek Akademii Zdrowego Rozwoju ponownie otwarty!

Szósta edycja Akademii Zdrowego Rozwoju poświęcona jest roli snu w psychofizycznym rozwoju dziecka. W pierwszym roku życia nawet dwie trzecie doby upływają dziecku na spaniu. Podczas snu ciało i umysł maluszka rozwijają się bardzo intensywnie. Dlatego w tym roku uwaga ekspertów Instytutu Pampers skupi się przede wszystkim na uświadomieniu rodzicom, jak dobrze przespana noc wpływa na prawidłowy rozwój dziecka i na jego aktywność w ciągu dnia. Eksperci podpowiedzą dorosłym między innymi, jak zapewnić mu komfortowe warunki snu oraz jak radzić sobie z jego sennymi problemami.

W tegorocznej edycji Akademii Zdrowego Rozwoju nie zabraknie też znanych z ubiegłych lat atrakcji. Rodzice, przechodząc przez kolejne pokoje domku Akademii, będą mogli wcielić się w rolę małego odkrywcy i na własnej skórze doświadczyć wyzwań, jakie napotyka on każdego dnia i nocy na różnych etapach rozwoju. Na poszczególnych stacjach, przedstawiających kolejne etapy rozwoju dziecka, eksperci Instytutu Pampers będą służyć rodzicom radą, rozwiewając wszelkie wątpliwości dotyczące tajników rozwoju małych dzieci i zachęcając ich do aktywnego stymulowania rozwoju ich pociech.

Domek Akademii Zdrowego Rozwoju 2008:

Łono matki:
Zwiedzanie świata dziecka podczas tegorocznej edycji Akademii rozpoczyna się tradycyjnie od stacji „Łono mamy” – miejsca, gdzie dziecko rozpoczyna życie i po raz pierwszy pośrednio doświadcza tego, co dzieje się na świecie. W tym pomieszczeniu rodzice mają wyjątkową okazję usłyszeć dźwięki, które docierają do nienarodzonego jeszcze maleństwa.

Pokoje dzienne:
W pokojach dziennych dorośli mogą poznać tajniki rozwoju psychoruchowego dziecka i doświadczyć wyzwań, jakie stoją przed maluszkiem każdego dnia. Rodzice mają szansę podążać śladami małego odkrywcy – wspinać się na ogromne pufy i fotel, raczkować, uczyć się chodzić przy pomocy taty. Akademia daje im też niepowtarzalną okazję przekonać się, że dziecku nie jest tak łatwo jeść sztućcami, rysować niewygodnymi dla niego kredkami czy ubierać się.

Sypialnia:
W tym roku wyjątkową atrakcją czekającą na rodziców w sypialni maluszka jest możliwość spojrzenia na świat dziecka z perspektywy kołyski i łóżeczka. Kładąc się do dużej kołyski, dorosły może poczuć się, jak wtulony w rożek noworodek. Natomiast w łóżeczku starszego dziecka rodzice mają okazję przekonać się, jak ważne dla spokojnego snu jest zadbanie o to, aby pieluszka i piżamka dziecka były wygodne. Zakładając specjalny pas, dorosły na własnej skórze doświadczy, jak zmienia się obwód brzuszka maluszka w ciągu nocy i jak istotną rolę w zapewnieniu dziecku spokojnego snu odgrywa komfortowa pieluszka. Akademia Zdrowego Rozwoju przygotowała też dla rodziców unikalne filmy ukazujące, jak z pozycji kołyski noworodek i niemowlę widzą świat, oraz w jaki sposób śpiące dziecko łączy zaobserwowane w ciągu dnia obrazy.

Nowym elementem tegorocznego domku Akademii są konsultacje, przeprowadzane przez lekarzy: pediatrę i ortopedę, w ramach akcji „Mamo to ja – Pamiętaj o moim zdrowiu”, której organizatorem jest miesięcznik „Mamo to Ja”, patron mediowy tegorocznej Akademii Zdrowego Rozwoju. Drugim partnerem akcji jest Chevrolet, należący do koncernu General Motors.

Akademia Zdrowego Rozwoju to największa i wyjątkowa akcja edukacyjna Instytutu Pampers. Organizowana jest od 2002 roku i wśród młodych rodziców cieszy się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem. W ciągu tych szczęściu lat domek Akademii odwiedziło już ponad 200 tys. osób. W samym tylko 2007 roku w Akademii zagościło ponad 41 tysiący rodziców.

Szczegółowa trasa domku Akademii Zdrowego Rozwoju 2008 oraz bieżące materiały edukacyjne i relacje z domku dostępne są na stronie Instytutu Pampers – www.pampers.pl/spiezdrowo, która rusza wraz ze startem akcji – 5. września, oraz w internetowym biurze prasowym na stronie: www.partnersi.com.pl.

Dla wszystkich, którzy nie będą mogli odwiedzić domku Akademii, Instytut Pampers przygotował wirtualną podróż po Akademii Zdrowego Rozwoju. Wirtualna Akademia zostanie uruchomiona wraz ze startem akcji na www.pampers.pl.

Instytut Pampers – w trosce o mamę i dziecko
Instytut Pampers powstał z inicjatywy firmy Procter&Gamble, producenta pieluszek i chusteczek Pampers. Instytut Pampers stanowią eksperci z dziedzin pediatrii, dermatologii, psychologii, toksykologii, zarówno z Polski, jak i krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

W Polsce Instytut Pampers aktywnie współpracuje z Polskim Towarzystwem Pediatrycznym, Kolegium Lekarzy Pediatrów, Polskim Towarzystwem Dermatologicznym oraz Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych. Posiada również zaplecze techniczne – centra badawcze Instytutu Pampers mieszczą się w Niemczech, Japonii i w USA. Poszukuje się w nich nowych rozwiązań w dziedzinie rozwoju i pielęgnacji dziecka.

Działania Instytutu Pampers mają charakter edukacyjny. Od lat Instytut Pampers organizuje liczne programy i akcje edukacyjne dla rodziców małych dzieci i kobiet w ciąży.

Cenne informacje dotyczące wspomagania rozwoju dzieci umieszczane są na stronie internetowej Instytutu (www.pampers.pl). Problemy związane z opieką nad dziećmi można również omówić bezpośrednio z ekspertem, dzwoniąc na bezpłatną infolinię Pampers – 0 800 120 304. Instytut Pampers opracowuje też liczne materiały dla rodziców nowonarodzonych dzieci, które można otrzymać w wielu z polskich szpitali.
Instytut Pampers stworzył również dla rodziców na swojej stronie forum internetowe – miejsce dzielenia się między sobą informacjami z zakresu zdrowia, rozwoju i pielęgnacji dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *