Doxa Sub 200 – dlaczego warto mieć taki zegarek?

Elegancki zegarek dużo mówi o naszym stylu. Może nie tylko być funkcjonalny, ale też pełnić element dekoracyjny. Obecnie modelem, który podbija serca miłośników czasomierzy, jest Doxa Sub 200, z którym można nurkować – sprawdzamy, czy faktycznie warto go mieć.

Wybierając zegarek, należy dobrze się zastanowić, czego od niego oczekujemy. Czy ma jedynie dobrze wyglądać, a może mieć liczne dodatkowe funkcje? Czy chcemy, by miał bransoletę, a może skórzany lub silikonowy pasek? Możliwości jest całe mnóstwo, a w sklepach znajdziemy tysiące czasomierzy różnego rodzaju. Modelem, który ostatnio cieszy się sporym zainteresowaniem, jest Doxa Sub 200. Warto sprawdzić, czym się wyróżnia.

Doxa Sub – marka z doświadczeniem i tradycjami

Doxa Sub 200 to szwajcarskie, designerskie zegarki, które wybierają nie tylko osoby, które lubią dobrze się prezentować, ale też te, które nurkują. Sprzęt ten bowiem doskonale sprawdza się pod wodą. Warto wiedzieć, że już sama marka Doxa świadczy o jakości czasomierza, bez względu na to, jaki konkretnie model wybierzemy.

Firma, w której powstają te zegarki, ma wieloletnią tradycję, bowiem pierwsze modele w „Gorges Ducommun, Farriques Doxa” powstały już w 1889 roku. I już na samym początku marka zdobyła uznanie i liczne nagrody, które potwierdzały jakość jej produktów.

Doxa Sub 200 – dla miłośników mody i nurkowania jednocześnie

Doxa Sub 200 to zegarki, które nawiązują swoim stylem oraz posiadanymi funkcjami do serii klasycznej – Doxa Sub 300 T. Trzeba jednak wiedzieć, że Doxa Sub 200 są dużo bardziej wytrzymałe. Z powodzeniem mogą je zakładać nawet zawodowi nurkowie (którzy nie potrzebują dodatkowych specjalistycznych parametrów), można go bowiem używać nawet na głębokości 200 m.

Zegarek jest też idealny dla osób nurkujących rekreacyjnie oraz tych, którzy nie lubią zdejmować czasomierza podczas pływania na basenie czy w jeziorze. Doxa Sub 200 ma jednokierunkowy, obrotowy beztel i dostarcza nurkowi podstawowych i niezbędnych informacji do przebywania pod wodą. Należy też podkreślić, że koperta jest pokryta luminescencyjną powłoką Super-LumiNova, co ułatwia korzystanie z zegarka.

Mnóstwo wzorów do wyboru

Doxa Sub 200 może mieć różny design. Do wyboru jest klasyczny srebrny zegarek na bransolecie z czarną tarczą, cały czarny lub wielokolorowy, np. intensywnie żółty, granatowy, turkusowy czy pomarańczowy. Ciekawym rozwiązaniem są zegarki o klasycznym wyglądzie z kolorową tarczą, np. Doxa Sub 200 C jest połączeniem żółtej tarczy i srebrnej prostej bransolety.

Miłośnicy klasyki z pewnością wybiorą zaś model Doxa Sub 200 Sharkhunter, czyli cały czarny ze srebrnym obramowaniem. W sumie do wyboru mamy kilkanaście różnych modeli, więc każdy może wybrać coś w swoim stylu i guście. Wszystkie zegarki mają kopertę ze stali nierdzewnej i są odporne na zarysowanie szkiełka, dzięki czemu są naprawdę trwałe i będą służyć latami.

Previous post Czy warto stosować konopie w dobie pandemii?
Next post Taras z desek kompozytowych – zalety i wady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social profiles