Gry planszowe na letnie wieczory – które są godne uwagi?

Letnie wieczory są okazją do różnorodnych spotkań towarzyskich. Widujemy się ze znajomymi nie tylko na piwie w pubie lub grillu na działce, ale również na posiedzeniu z ulubionymi planszówkami. Po jakie gry planszowe warto sięgnąć? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

„Tajniacy” w wersji dla najmłodszych

Z pewnością wiele osób zna grę „Tajniacy”. To niewątpliwie jedna z najlepszych gier towarzyskich i imprezowych, jakie pojawiły się na rynku. Gracze tworzą dwie drużyny. Każda z nich ma swojego opowiadającego.

Opowiadający próbuje w taki sposób przedstawić pewne skojarzenia swojemu teamowi, by zgadli hasła, kryjące się na planszy. „Tajniacy” to jednak nie tylko popularna gra dla dorosłych.

Producent tego planszowego hitu przygotował również wersję dla dzieci. „Tajniacy Disney” to wariant przedstawiający różne postacie i kadry z bajki Disneya. Tego typu gry planszowe mogą niewątpliwie stać się świetną zabawą dla całej rodziny.

Była sobie gra planszowa…

Małym odkrywcom, a także ich rodzicom z pewnością przypadnie do gustu również gra „Była sobie Ziemia”. Jak sama nazwa wskazuje nawiązuje ona do kultowego serialu animowanego „Było sobie życie”.

Gra przypadnie do gustu nie tylko małym ekologom, bo taka jest właśnie jej tematyka, ale wszystkim zainteresowanym otaczającym nas światem.

Gry planszowe „Była sobie Ziemia” zostały pięknie zilustrowane, dzięki czemu przyciągają wzrok. Dzieci mogą się nauczyć podczas zabawy co nieco o zrównoważonym rozwoju, segregacji odpadów, a także trosce o zdrowie mieszkańców współczesnych miast.

„Ubongo” dla fanów układanek

Fani układanek na pewno pokochają natomiast gry planszowe, takie jak „Ubongo”. Ta gra doczekała się już wielu odmian. Najnowszą jest „Ubongo Trigo”. Każdy gracz otrzymuje kafelki o różnorodnych, kształtach. W każdej rundzie musi natomiast jak najszybciej ułożyć je na kartach zadań.

W tej grze liczy się szybkość oraz zdolność logicznego myślenia. Należy wykazać się sprytem i jak najszybciej zbudować, obrócić, przekręcić i dopasować poszczególne kafelki. Kto szybciej rozwiąże łamigłówkę, ten wygra. Gra przeznaczona jest dla graczy od siedmiu lat. Można skorzystać z dwóch dostępnych poziomów trudności.

Nieśmiertelny Monopol

Na rynku gier planszowych nieustannie pojawiają się też nowe wersje nieśmiertelnej gry – „Monopol”. Jedna z najnowszych przenosi graczy do tajemniczego Riverdale, nawiązującego do serialu o tym samym tytule. Gracze mogą wcielić się w swoją ulubioną postać i odkryć wszelkie jej tajemnice.

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Komary a małe dzieci – czym zapobiegać?
Next post Co ubrać na rodzinne spotkania? Postaw na sukienkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles