Idealny prezent urodzinowy dla babci

Wybór prezentu może przysporzyć sporo trudności — zwłaszcza jeżeli solenizantem jest tak ważna osoba, jaką jest babcia. Chcesz dać babci prezent, który wywoła na jej ustach uśmiech i który zapamięta na długi czas, ale kompletnie nie masz na niego pomysłu? W tym artykule prezentujemy upominki, które perfekcyjnie pasują na taką okazję.

Prezent zrób to sam

Często słyszymy, że czasu nie można kupić za żadne pieniądze. Stwierdzenie to ma w sobie wiele prawdy, dlatego też nie ma niczego lepszego niż samodzielnie wykonany prezent, w którego stworzenie włożymy nie tylko sporo czasu, ale także zaangażowania. Nie należy przejmować się nieperfekcyjnym efektem pracy lub obawiać się podarowaniem prezentu zrób to sam gdy nie posiada się uzdolnień mechanicznych i plastycznych. Babcia to przecież osoba, dla której o wiele ważniejsze są szczere uczucia i poświęcony czas, niż wygląd upominku, który u wielu nie będzie tak piękny, jak zakupiony w sklepie. Prezenty zrób to sam, mogą przybierać różne formy. Nie masz pomysłu, jak powinien wyglądać własnoręcznie zrobiony prezent? Może to być na przykład:

  • rysunek lub samodzielnie zrobiona kartka urodzinowa,
  • origami,
  • zdjęcie w samodzielnej wykonanej oprawce,
  • zakładka do książki,
  • breloczek,
  • coś słodkiego (ciasteczka, tort) zapakowane we własnoręcznie zrobione pudełko,
  • serwetka, kocyk lub chustka z wyhaftowanym samodzielnie wzorkiem, lub obrazkiem,
  • naczynie, figurka lub inny drobiazg zrobiony z ceramiki.

Rysunek lub samodzielnie zrobiona kartka urodzinowa to, można powiedzieć, standardowy wybór przy tworzeniu prezentu zrób to sam. Rysunek może być po prostu przerysowanym zdjęciem, na którym jest się razem z babcią, dzięki czemu nie tylko będzie przypominać o tej wspaniałej chwili uwiecznionej na fotografii, ale także może dać babci poczucie, że cząstka nas leży razem z tym rysunkiem na szafce lub komodzie. Jeżeli natomiast naprawdę nie lubimy rysować, można pokusić się o podarowanie babci zwykłego zdjęcia, które oprawimy ozdobnym etui wykonanym według własnego pomysłu (np. techniką kolażu).

Alternatywą jest stworzenie prezentu o nieco większej użyteczności niż wywoływanie wspomnień. Breloczki i zakładki do książek to przedmioty, które towarzyszyć będą babci każdego dnia i są bardzo łatwe do zrobienia. Nie można zapominać także o opcji upieczenia babci paczki przepysznych ciasteczek lub innych smakołyków – nie jest to co prawda prezent, który zostanie z nią przez wiele lat, ale bez dwóch zdań wywoła bardzo dużo radości i przyjemności, przynajmniej przez te parę dni. Przy tworzeniu słodkiej paczuszki warto zajrzeć na stronę Inspirację Ferrero, gdzie można znaleźć naprawdę bardzo dużo ciekawych pomysłów, którymi można się zainspirować.

Przedmioty lub ubrania z zabawnym napisem

Nie można jednak zapominać o kupowanych prezentach. Nie zawsze mamy przecież czas na rysowanie lub wyszywanie, a chcemy, aby babcia nie czuła się przez nas zapomniana. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą przedmioty tworzone specjalnie pod prezenty urodzinowe dla babci. Może być to poduszka z napisem „Najlepsza babcia pod słońcem” lub szlafrok mówiący „Kochamy cię całym sercem, babciu!” – takie prezenty bez dwóch zdań są wyjątkowe i wywołają uśmiech na twarzy solenizantki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *