Na podkreślenie zasługuje dewiza, jaką kierują się personel Małych Misiów. Brzmi ona: „Innowacyjność w pielęgnacji”. Polega ona na realizacji nowoczesnych programów edukacyjno-rozwojowych, które obejmują opiekę, zabawę, naukę i profilaktykę zdrowotną. Na podkreślenie zasługuje fakt, że każde dziecko traktowane jest indywidualnie, wspomagane w rozwoju, akceptowane i wyróżniane. Pozwala to na budowanie poczucia własnej wartości już od najmłodszych lat.

Rodzice doceniają również wysoko kwalifikowane opiekunki, które wyróżniają się nie tylko profesjonalizmem czysto zawodowym, ale dużą otwartością na potrzeby wychowanków i umiejętnością współpracy z rodzicami. Rodzice codziennie otrzymują informacje o swych pociechach, ich postępach i osiągnięciach. Nie bez znaczenia jest również, że profesjonalna kadra potrafi dostrzec, zdiagnozować oraz wspomóc odpowiednią terapią dzieci z dysfunkcjami. Dzięki wczesnemu wspomaganiu i terapii możliwy jest wszechstronny i bezproblemowy rozwój dziecka.

Dla rodziców duże znaczenie ma odżywianie ich maluszków. Małe Misie dysponują własną kuchnią, gdzie są przygotowywane wszystkie posiłki. Pożywienie jest świeże, urozmaicone i dostosowane do wieku dzieci (dieta niemowlęca, dieta poniemowlęca i dieta starszych dzieci).  Dzieci uczulone na pewne pokarmy i składniki mają dietę zindywidualizowaną.

Żłobki spod szyldu Małe Misie cenione są także za ciekawie zorganizowane zajęcia. Nie jest to przechowalnia maluchów. Dzieci spędzają czas aktywnie, biorąc udział w zajęciach ruchowych i artystycznych, są zabierane do ogrodu i na dalsze spacery, zapoznawane są z otaczającym ich światem. Ponadto wprowadza się je w świat baśni i wierszyków, uczy piosenek i prostych rymowanek, zapoznaje z podstawami języka angielskiego. Każda forma aktywności ma charakter zabawy, więc dzieci niepostrzeżenie zdobywają nowe umiejętności i pokonują kolejne bariery, a ich rozwój ruchowy i umysłowy stale postępuje.

W żłobku dzieci uczą się też współpracy z rówieśnikami, poznają zasady życia w grupie, stają się coraz bardziej samodzielne. Ten etap życia daje podstawy socjalizacji. Dzieci opuszczające Małe Misie doskonale sobie radzą w przedszkolu. Zapraszamy więc do naszych żłobków – miejsc przyjaznych maluszkom.

zlobek.pl – z Małymi Misiami zawsze jest dużo zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *