IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plastycznej nowa klinika inteligentnej medycyny dla urody

Otwarcie kliniki jest odpowiedzią na rosnące wśród polskich pacjentów zapotrzebowanie na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Według sondażu1 przeprowadzonego na zlecenie IQ Medica, 48,9% respondentów zdecydowałoby się na operację plastyczną, aby poprawić swój wygląd, a jeszcze więcej – 76% twierdzi, że operacje wpływają pozytywnie na samopoczucie pacjenta.

IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej to klinika powstała z myślą o najbardziej wymagających pacjentach na bazie międzynarodowych wzorców i kilkuletniego doświadczenia firmy IQ Medica w leczeniu pacjentów z zagranicy. Oferta placówki obejmuje szeroki zakres zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, a także nowatorską kosmetoginekologię. Najważniejszym atutem kliniki jest kadra medyczna, którą tworzą uznani chirurdzy plastycy z wieloletnim doświadczeniem, m.in.:

prof. dr hab. med. Jerzy Strużyna, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, który w ciągu 30 lat wykonał m.in. 2400 korekcji nosa,

dr n. med. Małgorzata Chomicka – Janda mająca na swoim koncie ok. 950 zabiegów powiększania piersi i ponad 500 face liftingów,

dr n. med. Tomasz Pniewski, znany z perfekcyjnych zabiegów modelowania ust.

Klinika zamierza wyznaczać  trendy na rodzimym rynku i być pionierem we wprowadzaniu do Polski najnowszych technik i rozwiązań z zakresu chirurgii plastycznej. „W naszej klinice proponujemy pacjentowi najnowocześniejsze, bezpieczne i sprawdzone metody, dzięki którym osiągnie on atrakcyjniejszy, ale wciąż naturalny wygląd. Chcemy promować chirurgię z wysokim IQ, inteligentną, a to oznacza umiar i ograniczanie inwazyjności w wykonywanych zabiegach. Dobrze przeprowadzone operacje plastyczne są praktycznie niewykrywalne. Zastosowanie odpowiednich technik – np. korekcja powiek dolnych bez nacięcia, wprowadzanie implantu do piersi przez pachę czy lift endoskopowy oznacza niewielkie  blizny lub ich brak oraz nie skazuje pacjentek na długą i bolesną rekonwalescencję” – wyjaśnia dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda.

IQ Medica to klinika z własnym, ogrodzonym kompleksem parkowym o powierzchni 6 000 m², położonym w sąsiedztwie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, z dala od zgiełku stolicy. Klinika mieści się w przedwojennej, zaadaptowanej willi, której styl to połączenie nowoczesnego zaplecza medycznego sal zabiegowych z przytulnymi i komfortowymi pokojami do rekonwalescencji. Z sali wybudzeń rozciąga się widok na malowniczy ogród. Takie warunki sprawiają, że klinika nie przypomina zimnego szpitala, a raczej komfortowy ośrodek wypoczynkowy.

IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej oferuje możliwość płatności za zabiegi w ratach, dzięki czemu jej oferta nie jest adresowana wyłącznie do osób najlepiej zarabiających.

WYNIKI SONDAŻU IQ MEDICA
Dbanie o swoją urodę i wizerunek za pomocą chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IQ Medica, 48,9% badanych zdecydowałoby się na operację plastyczną, aby poprawić swój wygląd. W pytaniu wielokrotnego wyboru jako części ciała, których miałby dotyczyć zabieg wymieniano kolejno: brzuch i uda (50% wskazań), piersi (45,5%), twarz (33,8%), nos (25%), uszy (11,7%). Inne partie ciała (m.in. pośladki, usta) zebrały 11,7% wskazań. Co ciekawe, zwiększa się także społeczna aprobata dla osób, które poddały się takim zabiegom. 86% biorących udział w sondażu IQ Medica uważa, że operacja plastyczna to nic wstydliwego. Co więcej, większość respondentów sądzi, że operacja może mieć korzystny wpływ na życie i zdrowie psychiczne. 76% ankietowanych uważa, że operacja plastyczna wpływa pozytywnie na samopoczucie pacjenta, pomaga w pozbyciu się kompleksów (70.6%), powoduje wzrost atrakcyjności w oczach płci przeciwnej (44,5%), polepsza relacje pacjenta z otoczeniem i bliskimi (32.6%). „Na Zachodzie operacje plastyczne stały się modą i swoistą nobilitacją. Są  one nie tylko przejawem dbania o siebie, o lepszą jakość życia, ale i oznaką statusu społecznego. Postawy Polaków idą w tym samym kierunku. Moda na poprawianie urody i doskonalenie wizerunku najszybciej przyjmuje się wśród młodych, wykształconych osób. Sondaż IQ Medica pokazuje, że najwięcej osób chcących skorzystać z zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej to ludzie w wieku 26-30 lat. Taki wynik tylko potwierdza występujący na całym świecie trend, by zmieniać i poprawiać swój wygląd na długo przedtem, zanim pojawią się pierwsze symptomy starzena” – dodaje Mira Dziekańska, psychoterapeutka współpracująca z kliniką IQ Medica.

Według danych IQ Medica, w roku bieżącym nastąpił 30% wzrost liczby wykonywanych w Polsce zabiegów w stosunku do ubiegłego. Trend wzrostowy na rodzimym rynku jest zbieżny ze światowymi. W 2006 r. w Wielkiej Brytanii odnotowano wzrost o 31,2% w liczbie wykonanych operacji plastycznych (dane British Association of Aesthetic Plastik Surgeons Report 2006). Ponadto, te same zabiegi, które są najpopularniejsze wśród polskich pacjentów – powiększanie piersi, liposukcja i korekcja nosa – są też najpopularniejsze w USA (dane American Society of Plastic Surgeons).

Kontakt do IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej:
Tel. 022 872 01 61
E-mail: biuro@iqmedica.pl
www.iqmedica.pl

IQ Medica jest oficjalnym partnerem erodzina.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *