Jak schudnąć dzięki cardio?

Cardio to każda czynność, która podnosi tętno i częstotliwość oddechu oraz poprawia funkcjonowanie serca, płuc i układu krążenia. Aby dana czynność mogła zostać zakwalifikowana jako trening cardio, musi spełniać wymienione wyżej kryteria.

Co daje trening cardio i dlaczego warto go stosować?

Ćwicząc i wzmacniając układ sercowo-naczyniowy, zwiększasz jego zdolność do pobierania tlenu, pompowania krwi do mięśni oraz usuwania z organizmu CO2 i innych produktów przemiany materii. Ponadto, w miarę jak serce staje się bardziej wydajne w pompowaniu krwi, tętno spoczynkowe spada, zmniejszając obciążenie serca. W seriwsach ogłoszeniowych jak ogloszenia24m.pl znajdziesz wiele książek o dietach jak i ofert z kateringiem

Cardio jako sposób na redukcję masy ciała

Aby schudnąć, należy stworzyć deficyt kaloryczny. Liczba spożywanych kalorii ma być mniejsza niż liczba kalorii spalanych przez organizm. To, ile schudniesz, zależy od ćwiczeń, które jesteś skłonny wykonywać w ciągu tygodnia. Gdy nie wiesz, jak ustalić deficyt skorzystaj z aplikacji do liczenia kalorii. Pozwalają one na wprowadzenie spożycia pokarmów i aktywności fizycznej, co umożliwia sprawdzenie aktualnego bilansu kalorii.

Jak schudnąć dzięki cardio?

Zgodnie z danymi U.S. Department of Health and Human Services, aby zaobserwować znaczące zmiany, należy wykonywać ćwiczenia fizyczne o umiarkowanej intensywności przez co najmniej 150-300 min. tygodniowo lub ćwiczenia cardio o dużej intensywności przez 75-150 min. tygodniowo. Jeśli chcesz stracić 1 kg tygodniowo, musisz stworzyć deficyt 3500 kalorii, co oznacza, że musisz spalić 3500 kalorii więcej niż zjadasz w ciągu tygodnia.

Które ćwiczenia cardio spalają najwięcej kalorii

Chcąc maksymalnie wykorzystać czas spędzony na ćwiczeniach, warto wybrać aktywność fizyczną, która pozwala spalić najwięcej kalorii w jak najkrótszym czasie.
Oto kilka ćwiczeń cardio oraz liczba kalorii, które można spalić w ciągu 30 minut:

wędrówki górskie: 185 kalorii
taniec: 165 kalorii
marsz (5 km/h: 140 kalorii
bieganie (7 km/h): 295 kalorii
jazda na rowerze (>15 km/h): 295 kalorii
pływanie: 255 kalorii

Jak rozłożyć treningi w czasie ?

Wykonywanie tego samego treningu codziennie, sprawia że ćwiczenie traci skuteczność. Z kolei zbyt intensywne ćwiczenia mogą prowadzić do wyczerpania. Dlatego ważne jest, by rozłożyć treningi w czasie.

Aby to zrobić, pamiętaj o włączeniu do treningu ćwiczeń o umiarkowanej i wysokiej intensywności. Zobacz również oferty sprawdzonych spalaczy tłuszczu https://www.ogloszenia24m.pl/ogloszenie-meridia-sprzedam-bez-recepty-tanio-kupie-sklep-internetowy-gdzie-kupic-1186/

Na przykład, trzy dni w tygodniu wykonuj 30-45 minut umiarkowanych ćwiczeń cardio, takich jak chodzenie lub pływanie. W pozostałe dwa dni – w sumie pięć dni – zwiększ intensywność ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *