Jak spędzić wspólnie z dzieckiem wolny czas w Warszawie?

Warszawa to miasto możliwości. Nie tylko dla studentów i młodych ludzi szukających pracy. Stolica oferuje szeroką bazę miejsc rozrywkowych zarówno dla dorosłych, jak i dla młodszych grup wiekowych. Oto kilka sposobów na kreatywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. W Warszawie po prostu nie sposób się nudzić!

Wśród zwierząt – warszawskie ZOO

Ogród zoologiczny to jedna z najsłynniejszych atrakcji w Warszawie, którą rocznie odwiedza ok. 800 tysięcy gości. Tłumnie przybywają tutaj turyści, ale również mieszkańcy miasta, w tym rodziny z dziećmi. ZOO graniczy z Parkiem Praskim, zanim więc przekroczymy jego bramy, czeka nas przyjemny spacer wśród zieleni. Znajdują się tu m.in.: muszla koncertowa, plac zabaw oraz rzeźby ogrodowe.

W samym ZOO przebywa około 12 000 gatunków zwierząt. Każdego dnia o określonej porze możemy być świadkami rytuału karmienia fok, szympansów, goryli i pingwinów. Obserwowanie ich podczas spożywania posiłku to niezapomniane przeżycie szczególnie dla najmłodszej publiczności. Na tablicach informacyjnych odnajdziemy szczegółowe opisy każdego gatunku zwierząt. Wizyta w warszawskim ZOO może być więc dla dziecka interesującą i cenną lekcją biologii.
Wspólne karmienie ptaków? Tylko w papugarni!

O ile ZOO nie daje możliwości samodzielnego karmienia zwierzaków, taką szansę dostajemy w papugarni. Jest to miejsce dedykowane tylko i wyłącznie tropikalnym ptakom. Już na wejściu zostajemy poinstruowani, jak należy zachowywać się w towarzystwie papug, a za drobną opłatą możemy wykupić porcję ptasiego jedzenia. Mały kubeczek musimy trzymać mocno w garści, papugi to prawdziwe łasuchy! Oswojone z obecnością ludzi ani przez chwilę nie wahają się, aby usiąść nam na dłoni, czy na ramieniu. Wspólne chwile z rodzicem spędzone w otoczeniu kolorowych ptaków dziecko z pewnością zapamięta na zawsze.

Warsztaty rodzinne – twórcze zabawy z dzieckiem

Zajęcia dla dzieci w Warszawie? Jest w czym przebierać. Domy kultury, szkoły tańca, a nawet kawiarnie tworzą całkiem pokaźną ofertę różnorodnych warsztatów dla naszych latorośli. Zawładnęła nami technologia, a życie w pośpiechu i praca zawodowa nie pozwalają na dzielenie wspólnych chwil w ciągu tygodnia.

Te miejsca ukierunkowane są na młodych odbiorców oraz ich rodziców, stwarzając im warunki do uczestniczenia razem w zajęciach, najczęściej w weekendy. Spotkania polegają na kształtowaniu umiejętności najmłodszych uczestników i odkrywaniu drzemiących w nich talentów. Rodzice mogą brać w nich czynny udział, dopingując swoje pociechy. Przykładowe zajęcia to: zabawy z masą solną, robienie mydełek, zabawy ruchowe, czy gry planszowe.

Dzielenie czasu z dzieckiem nie tylko pozwala budować piękne wspomnienia, ale także wzmacniać rodzinne więzi i lepiej rozumieć potrzeby małego człowieka. Nie zastąpią tego żadne urządzenia technologiczne, które na domiar złego wywierają szkodliwy wpływ na zdrowie. Zajęcia dla dzieci w Warszawie i mnóstwo ciekawych atrakcji, takich jak ZOO i papugarnia to również dobry kierunek do tego, aby rozbudzić w maluchach ciekawość otaczającego ich świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles