Jak wybrać pieluszki dla niemowlęcia?

Kłopotliwe symbole – Niedoświadczona osoba, która pierwszy raz staje przed półką sklepową z zamiarem zakupu odpowiednich pieluszek może doświadczyć małego zawrotu głowy. Podstawową wskazówką dla rodziców powinny być symbole umieszczone na opakowaniach. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rozmiar – najbardziej odpowiedni będzie ten z oznaczeniem „2”, który przeznaczony jest dla dzieci ważących od 2 do 6 kg.

Wybór odpowiedniego rozmiaru pieluszek ma kluczowe znaczenie dla komfortu i samopoczucia naszego dziecka. Jeśli będą za duże, maluszek nie będzie mógł się sprawnie poruszać, ponieważ mogą ograniczać jego ruchy. Jeśli natomiast pieluszka będzie zbyt mała, możemy spotkać się z problemem przeciekania. Pampersy powinny być idealnie dopasowane do ciała pociechy i tylko wtedy będą mogły  spełniać swoje funkcje.

Chłonność przede wszystkim

W pierwszych miesiącach życia maluszka niezbędne jest stosowanie pieluszek, które zapewnią dobrą chłonność i ochronę przed przeciekaniem, ponieważ w tym okresie trzeba go przewijać nawet kilkanaście razy na dobę. By zapewnić mu komfort i ochronę przed wilgocią, która zakłóca spokojny sen, decydujmy się na produkty, które gwarantują suchość do 12 godzin, a zawartość pieluszki utrzymywana jest z dala od skóry pociechy za sprawą specjalnego wkładu. Oprócz chłonności powinny odznaczać się również ochroną przed podrażnieniami i oddychającym materiałem, który uchroni przed podrażnieniami.

Jaką markę wybrać?

Na rynku pielęgnacyjnych środków dla dzieci działa wiele marek, lecz nie wszystkie oferują wyspecjalizowane produkty charakteryzujące się szeroką funkcjonalnością. Na zdrowiu i bezpieczeństwu dziecka nie warto oszczędzać, więc lepiej stawiać na renomowane firmy, których pieluszki są sprawdzone i godne zaufania.

Dobre pieluszki zapewnią dziecku

  • uczucie suchości dzięki niezwykle chłonnej warstwie
  • utrzymanie wilgoci z dala od skóry dziecka
  • materiał z dodatkiem balsamu, który uchroni przed podrażnieniami
  • anatomiczne boki dostosowujące się do ciała malucha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *