Jak wybrać przedszkole na Ursynowie?

Rodzice, mając świadomość, że pierwsze lata życia dziecka są dla niego niezmiernie ważne z uwagi na jego niesamowitą ciekawość świata i łatwość przyswajania wiedzy. W tym czasie stają przed trudnym wyborem odpowiedniego przedszkola dla swojej pociechy. Szukają placówek z bogatą ofertą edukacyjną, a zanim podejmą ostateczną decyzję biorą pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Wybór przedszkola na Ursynowie – od czego zacząć?

Decyzja o wyborze odpowiedniego przedszkola jest najczęściej determinowana miejscem zamieszkania i pracy, a także godzinami otwarcia placówki. Poza tym zastanawiając się nad przedszkolem trzeba ustalić, na czym nam zależy – np. zajęciach dodatkowych, specjalistycznej diecie czy określonym metodom nauczania. Coraz więcej rodziców decyduje się na prywatne przedszkole, którego oferta jest znaczniej bardziej atrakcyjna niż placówki publicznej.

Kadra pedagogiczna – odpowiednie kwalifikacje i podejście do dzieci

Szukając odpowiedniego przedszkola warto zwrócić uwagę na doświadczenie i posiadane kwalifikacje pedagogów zatrudnionych w danej placówce. Liczy się umiejętność pracy z dziećmi, kreatywność, otwartość i empatia by dzieci czuły się w placówce dobrze i bezpiecznie. Na przykład przedszkole na Ursynowie Ecokids ma pedagogów i psychologów lubiących pracę z dziećmi oraz specjalistów od angielskiego czy glottodydaktyki, by odpowiednio wspierać prawidłowy rozwój dzieci.

Adaptacja dziecka i warunki lokalowe

Zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców pierwsze dni w przedszkolu to ogromne wydarzenie. Warto sprawdzić, w jaki sposób wygląda proces adaptacyjny w danym przedszkolu. Przedszkola niepubliczne zwykle umożliwiają rodzicom pobyt z dzieckiem przez jakiś czas by mogło się ono oswoić z nowym miejscem. Dla rodzica to dodatkowa szansa na sprawdzenie, jak w praktyce wygląda opieka nad dziećmi i praca z nimi.

Dziecko musi czuć się bezpiecznie w placówce, by chętnie w niej zostawało. Chodzi tutaj nie tylko o zaufanie do osób pracujących w przedszkolu, ale również warunki samego lokalu – sposób aranżacji jego przestrzeni i zachowanie norm bezpieczeństwa.

Posiłki – ilość i jakość

Odpowiednia dieta jest niezmiernie ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka, dlatego warto sprawdzić jak w danej placówce wyglądają kwestie żywieniowe i możliwości dostosowania diety do indywidualnych potrzeb – np. alergii, celiakii, weganizmu. W przedszkolu Ecokids na Ursynowie jadłospis (uwzględniający specjalne diety i obejmujący 4 posiłki dziennie), układają dietetycy by dzieci jadły smacznie i zdrowo.

Zajęcia dodatkowe – dzieci je uwielbiają

Przedszkole niepubliczne ma zwykle tę przewagę, że oferuje mnóstwo różnorodnych zajęć dodatkowych. Nie tylko język angielski (np. z native speakerem), ale na przykład glottozabawę, rytmikę, zajęcia artystyczno-plastyczne czy wycieczki tematyczne. Dzieci uwielbiają różnorodność i chętnie uczestniczą w różnego typu zajęciach, dzięki którym poznawanie świata staje się bardziej atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles