Jaka deska snowboardowa dla osoby początkującej?

Jazda na snowboardzie każdej zimy zdobywa na popularności i jest sportem, którym interesuje się coraz więcej osób. Niektórzy z nich rezygnują jednak z tej aktywności ze względu na konieczność zakupu sporej ilości sprzętu i brak informacji jakie konkretnie elementy wyposażenia będą im potrzebne na początek przygody. Podpowiadamy więc, jaka deska snowboardowa najlepiej sprawdzi się u osoby początkującej i dlaczego warto postawić właśnie na ten sport.

Deska snowboardowa – jak ją dobrać?

Aby nasz zakup był udany, a deska snowboardowa oferowała nam najlepsze wrażenia i pełnię swoich możliwości powinna być ona dobrze dobrana do naszych potrzeb i gabarytów. Osoby początkujące decydują się głównie wybór jednego z dwóch profili deski – flat lub rocker. Pierwszy z nich jest łatwy w opanowaniu, stabilny oraz niezwykle wszechstronny, można na nim łatwo inicjować skręty i wygodnie stawiać pierwsze kroki w świecie snowboardingu. Modele o profilu rocker również są doskonałą propozycją dla osób początkujących, odznaczają się swobodą i dobrą zwrotnością. Jeżeli jednak szukamy prawdziwie uniwersalnego modelu, na którym będzie nam się nieco ciężej nauczyć, ale posłuży nam on również na wyższych stopniach zaawansowania to powinniśmy zdecydować się na hybrydową deskę All Mountain. Ta zostanie z nami wiele sezonów i pozwoli poruszać się w trudniejszych warunkach niż klasyczne zjazdy.

Długość deski snowboardowej dobieramy biorąc pod uwagę nasz wzrost i wagę. Najlepiej jest kierować się tym, co producent sugeruje w swojej tabeli dla danego modelu, gdyż każda deska snowboardowa ma nieco inne właściwości. Mężczyźni o większych stopach dodatkowo powinni rozglądać się za szerszymi modelami, oznaczonymi literką „W” od „Wide”.

Kolejną cechą, na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie pierwszej deski jest jej flex. Oznaczenie to mówi nam o tym jak twardy jest dany model, co odbija się na jego responsywności, ale i możliwości wybaczania błędów wynikających z braku umiejętności. Miękka deska snowboardowa będzie lepszą propozycją na początki, jeżeli zależy nam na bardziej sztywnym modelu, który posłuży nam również po wejściu stopień wyżej z umiejętnościami, to możemy celować w deskę o średnim flexie.

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Deska snowboardowa dopasowana do płci użytkownika

Deski snowboardowe tak samo, jak i narty powinno dobierać się do siebie z uwzględnieniem płci, zwłaszcza przy rozpoczynaniu przygody z tym sportem. Deska snowboardowa damska będzie nie tylko mniejsza i węższa, lecz przede wszystkim lżejsza i lepiej dopasowana do obsługi przez osoby o mniejszej wadze i tężyźnie fizycznej. Deska snowboardowa męska będzie dodatkowo występować w wymienionych wcześniej szerokich wersjach, które sprawdzą się u osób z większymi stopami. U najmłodszych adeptów jazdy po śniegu sprawdzi się deska snowboardowa dziecięca.

Gdzie najlepiej kupić deskę snowboardową?

Specjalistyczny sklep snowboardowy to miejsce, do którego powinniśmy się udać poszukując swojej pierwszej deski snowboardowej. W takim sklepie znajdziemy towary wysokiej jakości, a także doradców, którzy ułatwią nam proces doboru pierwszych elementów wyposażenia snowboardowego. Dzięki temu zakupy nie będą stresujące, a my na stoku będziemy cieszyć się z produktów w pełni dopasowanych do naszych potrzeb i możliwości. Wybierając sklep SnowShop mamy pewność, że wyjdziemy z niego zadowoleni, a dodatkowo nie wydamy dużo – panujące w nim wyprzedaże i przeceny pozwolą nam wyposażyć się w komplet snowboardowy bez naruszenia naszego budżetu. Deska snowboardowa Warszawa do obejrzenia jest pod adresem Wrocławska 25 lub Ostrobramska 38b. Poszukując w trójmieście wybieramy SnowShop w galerii City Meble – deska snowboardowa Gdańsk przy alei Grunwaldzkiej 211. Chcąc obejrzeć pełną ofertę dostępnych produktów w sklepach SnowShop możemy wpisać w wyszukiwarkę hasło „deska snowboardowa online” lub wejść na stronę snowshop.pl.

Pierwsza deska snowboardowa może wydawać się trudnym wyborem, jednak pod opieką odpowiednich ludzi mamy pewność, że będzie ona trafiona. Postaw na doświadczenie i wiedzę profesjonalistów ze sklepów SnowShop, a na pewno się nie zawiedziesz!

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Sklepy stacjonarne:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Najpopularniejsze telefony w 2021


Previous post Najlepsze legowisko dla psa
Next post Czy Viagra pomaga na przedwczesny wytrysk?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social profiles