Jaki prezent wręczyć dziecku na chrzest?

Chrzest to ważne wydarzenie duchowe dla rodziców niemowlęcia. Często z okazji chrztu organizują oni uroczysty obiad, na który zapraszają bliższą i dalszą rodzinę. Wielu gości zastanawia się, co wręczyć malcowi na prezent. Sprawdź polecane propozycje podarunków na chrzest.

Idealny prezent – praktyczny czy pamiątkowy?

Wybór odpowiedniego prezentu na chrzciny bywa wyzwaniem dla zaproszonych na wydarzenie osób. Jaki podarunek jest lepszy: praktyczne urządzenie bądź przedmiot, które przyda się rodzicom i dziecku, czy może coś, co będzie pamiątką przez lata? Coraz częściej goście decydują się na wręczenie obu rodzajów upominków.

Zwykle obdarowują zatem malca zabawką, z której będzie on korzystał w najbliższym czasie, a do tego kupują pamiątkę, która przypomni o tym ważnym dniu nawet po wielu latach. Poniżej znajdziesz garść prezentowych pomysłów.

Chodzik dla dziecka

Ciekawą propozycją upominku z okazji chrztu jest chodzik. Uroczystość ta ma zwykle miejsce wówczas, gdy malec ma już kilka miesięcy, czyli powoli uczy się raczkować, wstawać oraz stawiać pierwsze kroki. W tym ostatnim zadaniu wspomoże go właśnie chodzik.

To praktyczny sprzęt, który ułatwia naukę chodzenia najmłodszym dzieciom. Jednocześnie nowoczesne urządzenia tego rodzaju to także interaktywne zabawki, które świecą, śpiewają i grają po naciśnięciu przycisków. Wpływają one zatem wszechstronnie na rozwój psychofizyczny malucha.

Huśtawka ogrodowa

Jeśli chcesz wybrać naprawdę oryginalny prezent, zdecyduj się na zakup huśtawki przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że smyk znajdujący się w siedzisku jest w pełni bezpieczny.

Jeśli rodzice dziecka nie mają ogrodu albo działki, gdzie można byłoby zamontować huśtawkę, wybierz specjalny model domowy, który można przytwierdzić do sufitu bądź futryny w drzwiach.

Huśtawka zainstalowana w domu czy mieszkaniu pozwoli malcowi na korzystanie z niej o każdej porze roku, również w zimie czy jesienią, kiedy huśtanie się na zewnątrz byłoby trudne lub nawet niemożliwe.

Album ze zdjęciami

Kolejnym polecanym prezentem na chrzest dziecka jest pamiątkowy album na zdjęcia. Jeśli chcesz, aby upominek był naprawdę wyjątkowy, wybierz album wykonany własnoręcznie przez rękodzielnika, z indywidualną dedykacją dla pociechy.

Wyjątkowej jakości podarunki tego rodzaju znajdziesz np. w małych sklepikach internetowych należących do twórców, jak również na większych platformach zrzeszających artystów, takich jak Artyferia.

Ręcznie wykonany album na fotografie to piękna pamiątka, która ucieszy po latach zarówno obdarowaną osobę, jak i jej bliskich, przypominając piękne i ważne chwile. To jednocześnie praktyczny podarunek, który pozwala zgromadzić wszystkie zdjęcia z tej ważnej uroczystości w jednym miejscu.

Kartka na chrzest

Niezależnie od tego, czy kupujesz prezent praktyczny, czy też miłą pamiątkę, dołącz do niego elegancką kartkę z życzeniami. Najlepszym wyborem jest kartka na chrzest wykonana ręcznie, taka jak dostępna w sprzedaży na platformie Artyferia. Zamawiając kartkę handmade, masz możliwość pełnej personalizacji prezentu.

Możesz zatem zadecydować o treści życzeń, dedykacji czy nawet obrazku, jaki znajdzie się na karcie. Artysta zwykle daje też możliwość wykonania indywidualnego nadruku z np. datą chrztu, imieniem dziecka albo datą urodzenia malca.Oryginalna kartka na chrzest to rodzaj pięknej pamiątki będącej świadectwem tego wyjątkowego dnia po latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *