Jezioro Samotnia – Linda Newbery

Na początku dziewczynka jest bardzo niezadowolona z przeprowadzki – musiała rozstać się z najlepszą przyjaciółką oraz babcią, a nowe miejsce robi na niej przygnębiające wrażenie. Jednak w miarę upływu czasu Beta odkrywa, że ta  z pozoru spokojna posiadłość kryje w sobie niezwykłą tajemnicę.

Jezioro Samotnia

Fascynacja historią Jeziora Samotni pozwala dziewczynce znaleźć odpowiedzi na dręczące ją pytania oraz rozwiązać rodzinną zagadkę, której istnienia nawet nie podejrzewała.

"To sympatyczna, interesująca lektura, poruszająca istotny i aktualny temat rodzinnych więzi, wstydu, wyrzutów sumienia, wzajemnych pretensji, międzyludzkich nieporozumień i wreszcie przebaczenia. Młody czytelnik może bez trudu identyfikować się z główną bohaterką, dziewczynką, która boryka się z własną nieśmiałością, poczuciem braku przynależności, tęsknotą za nieznanym ojcem i emocjonalnym chłodem matki, a jednocześnie przeżywa najpiękniejszą i najbardziej emocjonującą przygodę swego dzieciństwa. Nie bez znaczenia są też motyw tajemnicy i sielankowy, choć podszyty niepokojem klimat oraz naturalny język powieści".

Fragment z recenzji Anny Nowak
Kup książkę: http://www.jeziorosamotnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post O wychowaniu przedszkolaka – Rady dla rodziców i wychowawców
Next post JA CIEBIE SZANUJĘ – czyli jak rozmawiać z nastolatkiem