Karuzela do łóżeczka

Gdy na świecie pojawia się maluszek, rodzice chcą zrobić wszystko, by zapewnić mu jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju. Z tego względu decydują się na zakup różnych gadżetów, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także pobudzają zmysły i zachęcają do pierwszych świadomych ruchów. Jednym z nich jest karuzela nad łóżeczko. Dlaczego warto z niej korzystać i jak wybrać najlepszy model? Podpowiadamy, co ma największe znaczenie.

Wybór produktów dostępnych w sklepach z artykułami dla dzieci jest obecnie tak duży, że naprawdę trudno znaleźć coś dla siebie. Gdy przeglądasz dostępne karuzele do łóżeczka, możesz czuć się przytłoczony ilością modeli, które znacząco się między sobą różnią. Aby ułatwić ci zadanie, przybliżyliśmy, co tak naprawdę ma znaczenie i czym warto się kierować, aby zakupiony produkt spełniał nasze oczekiwania.

Karuzela nad łóżeczko – dlaczego warto ją kupić?

Karuzela do łóżeczka to jeden z podstawowych elementów wyprawki dla noworodka. Należy bowiem pamiętać, że przez kilka pierwszych miesięcy maluszek będzie spędzał czas głównie w pozycji leżącej. Nie warto skazywać go na patrzenie w sufit, podczas gdy może przyglądać się interesującej zabawce, która w prawidłowy sposób stymuluje jego zmysły.

Należy podkreślić, że w pierwszych miesiącach życia wzrok dziecka nie działa dokładnie tak, jak nasz. Niemowlę widzi świat znacznie mniej wyraźnie. Musi nauczyć się skupiać wzrok na wybranym punkcie, w czym mogą pomóc duże elementy wybranej karuzeli. Co więcej, wraz z upływem czasu dziecko będzie chciało ich dotknąć, ucząc się tym samym ruchów precyzyjnych. Jeśli natomiast karuzela nad łóżeczko będzie wyposażona w pozytywkę, zyskasz stymulację słuchu noworodka i dodatkowy sposób na uspokojenie go przed snem.

Jaką karuzelę nad łóżeczko wybrać?

Przede wszystkim zwróć uwagę na komfort obsługi. Na rynku są dostępne karuzele nad łóżeczko, które są napędzane wiatrem oraz modele mechaniczne. Naszym zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są te drugie. Pozostają znacznie wygodniejsze w użytku i mogą być ciekawsze dla dziecka. Wystarczy wymienić w nich baterie i wcisnąć przycisk, a kolorowe elementy będą się kręcić.

Zwróć również uwagę, że nowoczesne karuzele do łóżeczka już nie tylko obracają się, ale mogą także unosić się i opadać. Niektóre modele oferują zmiany kierunku obrotów. Choć to nie najważniejsze, warto zastanowić się, czy to nie model odpowiedni dla nas. Zawsze jednak zwracaj uwagę na sposób montażu – w tym przypadku będzie kilka osi ruchu, które muszą pozostać poza zasięgiem rączek dziecka.

Bardzo istotny jest prawidłowy dobór kolorów. To ważne, by poszczególne elementy wybranego modelu przyciągały wzrok maluszka. Nie wybieraj przesadnie pstrokatych rozwiązań. Pamiętaj także, że bardzo intensywne kolory mogą męczyć oczy czy wydawać się straszne, natomiast stonowane barwy będą dla niego nudne. Jaka karuzela nad łóżeczko sprawdzi się najlepiej? Utrzymana w podstawowej kolorystyce – sięgnij po niebieski, czerwony czy żółty, które dobrze kontrastują z białym i czarnym.

Dobrym wyborem są również karuzele do łóżeczka, które posiadają wbudowaną pozytywkę. To dzięki kojącym dźwiękom dziecko uspokaja się i może zasnąć. Pamiętaj jednak, by zwrócić uwagę na rodzaj oferowanych melodii. Okazuje się, że najbardziej kojąca jest muzyka klasyczna. Warto również upewnić się, czy wybrana karuzela do łóżeczka oferuje możliwość regulacji dźwięku. Nowoczesne modele zapewniają także stopniowe wyciszanie muzyki po upływie kilkudziesięciu minut, dzięki czemu rodzic nie musi specjalnie wstawać, by ją wyłączyć.

Na koniec chcemy zwrócić uwagę na modele mobilne. To m.in. karuzela Tiny Love, która pozwala na odpięcie pałąka i przypięcie go na wózku czy łóżeczku turystycznym. To bardzo wygodne zarówno podczas codziennych spacerów, jak i w czasie wyjazdów. Zabieracie bowiem ze sobą coś, co dziecko dobrze zna. Pozwoli mu się to odnaleźć w obcym miejscu.

Previous post Pluszowe misie – za co je kochamy?
Next post Przygotuj aromatyczną kawę w ulubionym smaku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social profiles